fot. Josh Goleman

The National i Bon Iver o odpuszczaniu rzeczy z przeszłości w nowym, wspólnym utworze


23 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół The National oraz Bon Iver podzielili się wspólnym, zapowiadanym od kilkunastu dni utworem Weird Goodbyes.

O odpuszczaniu

Weird Goodbyes to jedna z pierwszych wielu nowych piosenek The National, które stworzył zespół. Panowie już od maja grają ten kawałek na koncertach, ale światło dzienne ujrzał on dopiero teraz.

Weird Goodbyes jest jedną z pierwszych nowych piosenek, które stworzyliśmy. Kombinowałem sobie coś z automatem perkusyjnym i przypadkowo udało mi się stworzyć zapadający w pamięć beat. Chyba tylko Bryan [Devendorf, perkusista The National] mógłby to zagrać na żywym instrumencie. Cały utwór zbudowaliśmy wokół tego beatu. Melodyjność i tekst Matta [Berningera, wokalisty zespołu] od samego początku są bardzo eleganckie i poruszające. Opłakiwanie straty niewinności i motywacji, desperackie trzymanie się wspomnień i uczuć, które i tak się wyślizgną oraz żal, który czujemy w trakcie pożegnań.

Od samego początku powstawania utworu słyszałem w nim głos Justina [Vernona, wokalisty Bon Iver]. Wysłaliśmy mu więc piosenkę, a ona bardzo go poruszyła, co z resztą słychać, kiedy śpiewa z Mattem

– komentuje gitarzysta zespołu Aaron Dessner.

The National – Weird Goodbyes feat. Bon Iver

The National i Bon Iver – co u nich?

Weird Goodbyes prawdopodobnie znajdzie się na dziewiątym krążku zespołu, który ukaże się w przyszłym roku. Utwór jest jedną z wielu nowych piosenek, które The National zaczęło grać podczas letnich koncertów. Dyskografię Amerykanów zamyka wydawnictwo I Am Easy To Find z 2019 roku.

Bon Iver z kolei dosyć długo utrzymuje wydawniczą ciszę. Ostatni krążek projektu Justina Vernona także ukazał się w 2019 roku. Przez ten czas pojawił się między innymi na płytach Taylor SwiftEvermore i Folklore – oraz nagrał utwór zatytułowany Second Nature. Piosenka znalazła się w filmie Nie patrz w górę.

Zespół The National oraz Bon Iver podzielili się wspólnym, zapowiadanym od kilkunastu dni utworem Weird Goodbyes. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins O odpuszczaniu Weird Goodbyes to jedna z pierwszych […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →