fot. Jakub Owczarek

“Wesele” coraz bliżej, tak więc “Lufy na stół”! Małe Miasta z kolejnym singlem


19 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Małe Miasta szykują się do Wesela, czyli ich nadchodzącej płyty. W sieci ukazał się drugi singiel promujący wydawnictwo.

Małe Miasta o alkoholu na weselach

Dziś na kanale PNG BOYS ukazał się kolejny utwór z Wesela. Piosenka Lufy na stole opowiada o stosunku Polaków do alkoholu na weselach. Zarówno za muzykę, jak i za teksty odpowiadają Jordah z Holakiem. Numerowi towarzyszy wizualizacja stworzona przez rosegoldsaxophone.

Zobacz: Kiedy moje wesele pytają Holak i Jordah w pierwszym singlu Małych Miast od 4 lat

Mocno kontrastowa w stosunku do swojego poprzednika – singla “Kiedy moje wesele”, dodaje do konceptualnego albumu Mateuszów równoległy wątek, czyli mroczną stronę spotkania weselnego: adorację alkoholu, zabawę bez hamulców moralnych oraz przekraczanie granic. Nakreślony obraz oddaje powszedniość wielu uroczystości weselnych oraz ich skutki. Jeżeli Małe Miasta zagrają kiedyś tę piosenkę na czyimś weselu, to z pewnością pojawi się ona w ostatnim secie występu, nad ranem.

– czytamy w opisie piosenki.

Małe Miasta – Lufy na stole

małe miasta, lufy na stole, wesele
okładka singla Lufy na stole, [PIAS] Poland & EE 2022

Pierwszy singiel, Kiedy moje wesele, ukazał się 4 sierpnia. Tym samym Małe Miasta oficjalnie dołączyli do [PIAS] Poland & EE. Będzie to pierwszy projekt po czteroletniej przerwie wydawniczej. Krążek zadebiutuje na rynku wydawniczym jeszcze w tym roku. Wydawcy zapewniają, że Wesele Jordaha i Holaka będzie eklektycznym doznaniem.

Choć album utrzymany będzie w ramach jednego, spójnego konceptu – również w warstwie wizualnej – to z pewnością zaskoczy także dużym zróżnicowaniem i uniwersalnością pod względem muzycznym i tekstowym. Podstawą gatunkową materiału jest oczywiście hip-hop, jednak muzycy odważnie łączą rozmaite, momentami wręcz przeciwległe style, takie jak funk, pop czy muzyka klezmerska. W warstwie lirycznej, sięgając po temat wesela, zespół wielopłaszczyznowo analizuje różne aspekty tego wydarzenia, czyniąc to w sposób niezwykle błyskotliwy i bezpretensjonalny, nie unikając przy tym autoironii. Konwencja albumu jest lekka, ale jednocześnie zupełnie serio dotyka istoty wielu życiowych dylematów, z którymi mierzy się pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, którzy nieco spóźnieni i zagubieni wchodzą w to, co ich rodzice nazywali dorosłością.

– czytamy w informacji prasowej.

Małe Miasta szykują się do Wesela, czyli ich nadchodzącej płyty. W sieci ukazał się drugi singiel promujący wydawnictwo. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Małe Miasta o […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →