Julka Szałapska

Małe Miasta powracają w nowym singlu Ratela


19 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Po 4 latach od wydania ostatniej płyty, Małe Miasta powracają gościnnie w najnowszym singlu Ratela zatytułowanym Biała Sukienka. Sprawdź szczegóły.

Ratel przywraca Małe Miasta do żywych

Po trzech ciepło przyjętych singlach wypuszczonych w ubiegłym roku, osadzonych w kompletnie różnych stylistykach Ratel kolejny raz zaskakuje. Na alt-popowej Białej Sukience udzieliły się Małe Miasta (Holak i Jordah), a bit skomponował OBWN (Kuba Wojciechowski). W klipie, za który odpowiada grupa Paradox Media udział wzięła m.in. Vanessa Aleksander – młoda aktorka znana z Hejtera czy polskiej wersji The Office. Jak czytamy w materiałach prasowych:

„Biała Sukienka” powstała bardzo spontanicznie w mieszkaniu u OBWN-a. Początkowo zacząłem pisać coś o Jedi i freestajlować jednak kilka instagramowych bodźców zmieniło moją narracje na bardziej weselną… Po kilku godzinach (pewnie jakiś siedmiu) mieliśmy trzy zwrotki i refren – zasadniczo był to skończony numer ale czegoś w nim brakowało. Niedługo później okazało się, że brakowało nam Małych Miast. Z Holakiem przecinaliśmy się od imprezy do imprezy raczej bez planów na wspólne numery. Kiedy zadzwoniłem do Matiego okazało się, że jest bardzo otwarty na kooperacje jeśli utwór spełnia jego warunki artystyczne – jak widać spełnił haha. Prywatnie długo jestem fanem Małych Miast a ich utwór „Sprawdzam” był moim hymnem, co też sprawiło, że nie potrzebowałem zbytnio czasu na podjęcie decyzji, kiedy Holak zaproponował, że dograją się z Jordahem jako Małe Miasta. Dla mnie sic! Mam nadzieje, że utwór Wam się spodoba – mówi Ratel o genezie „Białej Sukienki”.

Ratel feat. Małe Miasta – Biała Sukienka 

Wszechstronny pasjonat muzyki

Ratela do tej pory mogliśmy usłyszeć na singlach Dorosłe życie z gościnnym udziałem Gverilli, w luźnej, boombapowej konwencji czy Bajka na drillowym bicie. Nie otrzymaliśmy od niego jeszcze żadnych informacji o ewentualnym wydaniu płyty, jednak artysta zapowiada regularne ruchy muzyczne tak jak do tej pory nieograniczające się do konkretnej stylistyki i gatunku. Prywatnie rozwija swoje biznesy, a jak sam podkreśla, muzyczne działania mają na celu spełnienie jego artystycznej strony. 

Po 4 latach od wydania ostatniej płyty, Małe Miasta powracają gościnnie w najnowszym singlu Ratela zatytułowanym Biała Sukienka. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →