fot. Luke Jaszcz

Jakie są ciemne strony wesela? Małe Miasta odpowiadają na to pytanie


30 listopada 2022

Podziel się newsem:

Duet Małe Miasta zaprezentował ostatni singiel zapowiadający płytę Wesele. W kawałku Hardcorowe wesele wskazują na ciemne strony tej imprezy.

Ostatnie przygotowania do Wesela

Duet Małe Miasta, czyli Holak i Jordah, już w najbliższy piątek, 2 grudnia, wydadzą swój nowy krążek – Wesele. Tuż przed premierą zespół zaprezentował ostatnią zapowiedź płyty.

Hardcorowe wesele to utwór, który zachował swój tytuł roboczy. Nagraliśmy go w studio na Saskiej Kępie latem 2020 roku. Brzmieniowo nawiązujemy do muzyki klubowej. Tekstowo również skupiliśmy się na ciemniejszej stronie wesela: znajdują się w nim obserwacje i stereotypy, o które opieraliśmy się pisząc cały album. Zespół nie namawia do spożywania alkoholu

– komentują Małe Miasta (pisownia oryginalna).

Klip do utworu powstał w trakcie przedpremierowego koncertu z płytą Wesele, który odbył się w połowie listopada w klubie… Wesele.

Małe Miasta – Hardcorowe wesele

Małe Miasta o weselu

Nadchodząca płyta duetu Małe Miasta jest nietuzinkowym koncept-albumem skupiającym się właśnie wokół wesela.

Choć album utrzymany będzie w ramach jednego, spójnego konceptu – również w warstwie wizualnej – to z pewnością zaskoczy także dużym zróżnicowaniem i uniwersalnością pod względem muzycznym i tekstowym. Podstawą gatunkową materiału jest oczywiście hip-hop, jednak muzycy odważnie łączą rozmaite, momentami wręcz przeciwległe style, takie jak funk, pop czy muzyka klezmerska. W warstwie lirycznej, sięgając po temat wesela, zespół wielopłaszczyznowo analizuje różne aspekty tego wydarzenia, czyniąc to w sposób niezwykle błyskotliwy i bezpretensjonalny, nie unikając przy tym autoironii. Konwencja albumu jest lekka, ale jednocześnie zupełnie serio dotyka istoty wielu życiowych dylematów, z którymi mierzy się pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, którzy nieco spóźnieni i zagubieni wchodzą w to, co ich rodzice nazywali dorosłością

– czytamy w zapowiedzi.

Do tej pory ukazało się pięć innych kawałków z płyty: Kiedy moje wesele, Lufy na stole, Pociąg, Z miłości z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego oraz Na zawsze. Na krążku usłyszymy również Tego Typa Mesa. Zachowany w klimatach weselnych album przyniósł również małą niespodziankę od zespołu, który można zatrudnić do grania na, werble, weselu! Panowie oferują dwa półgodzinne występy na imprezie oraz możliwość zatrudnienia DJ-a. Szczegóły dostępne są na ich stronie internetowej.

Jakie są ciemne strony wesela? Małe Miasta odpowiadają na to pytanie
okładka płyty Wesele

Duet Małe Miasta zaprezentował ostatni singiel zapowiadający płytę Wesele. W kawałku Hardcorowe wesele wskazują na ciemne strony tej imprezy. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →