kadr z klipu do utworu „Kiedy moje wesele” Małych Miast

“Kiedy moje wesele” pytają Holak i Jordah w pierwszym singlu Małych Miast od 4 lat


04 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Małe Miasta powróciły! Duet prezentuje utwór Kiedy moje wesele?, pierwszy solowy singiel od czterech lat. Sprawdź szczegóły!

Gdzie te Małe Miasta? I kiedy wesele?

Fani zespołu z pewnością bardzo często zadawali sobie to pierwsze pytanie. Bowiem od premiery ostatniego albumu Małych Miast zatytułowanego Plecy Pomników minęły już 4 lata, a dotychczasowe projekty duetu ukazywały się w odstępie dwóch lat. Nadzieja pojawiła się kilka miesięcy temu wraz z gościnnym udziałem w utworze Biała Sukienka autorstwa Ratela. Jak się okazuje, dobór tamtego utworu nie był przypadkowy, bowiem nowy singiel Małych Miast również nawiązuje do małżeństwa i związanych z nim obrządków, nosząc tytuł Kiedy moje wesele. Holak i Jordah odpowiadają oczywiście w całości za słowa i muzykę do utworu, ale także montaż teledysku reżyserowanego przez Marcelego Mendyka a.k.a. Stefana Głośnika. Na wyróżnienie zasługuje także udział w klipie pani Krystyny Gudel, mamy Jordaha.

Małe Miasta – Kiedy moje wesele

Będzie nowy album!

Nowy singiel Małych Miast to nie jedyna dobra wiadomość dla fanów zespołu. Okazuje się, że Kiedy moje wesele zwiastuje ich czwarty album zatytułowany po prostu Wesele. Jak możemy przeczytać w opisie singla:

Kiedy moje wesele to pierwsza piosenka, którą zrobiliśmy na album Wesele i zarazem go otwiera. Jedną z inspiracji dla tekstu był zwrot „kiedy klękniesz?”, którego używała Pani Krystyna Gudel – mama Jordaha oraz główna bohaterka teledysku. Piosenka to zbiór stereotypów dotyczących oczekiwań rodziców. Pierwsze single MM również komentowały problemy społeczne, dlatego zdecydowaliśmy, że po wielu latach powrócimy właśnie tym utworem “wracającym do korzeni”. Pomimo okolicznościowych lockdownów wszystkie utwory na albumie powstały podczas wspólnych spotkań w studio. Bit Kiedy moje wesele wzbogaciliśmy o żywe instrumentarium: gitara i bas to performens zespołu, na perkusji gra Max Psuja, a na akordeonie Czesław Mozil.

Oznacza to, że czwarty krążek Małych Miast ukaże się prawdopodobnie jeszcze w 2022 roku. Czekacie? Jesteście ciekawi, co tym razem przygotowali Holak i Jordah?

Małe Miasta powróciły! Duet prezentuje utwór Kiedy moje wesele?, pierwszy solowy singiel od czterech lat. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Gdzie te Małe Miasta? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →