fot. materiały prasowe

Jakub Skorupa i Marcelina prezentują wspólny utwór „Sierpień”. Tak pięknie o miłości nie śpiewał jeszcze nikt


19 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Jakub Skorupa odświeża nieco swój utwór Sierpień. Pomaga mu w tym Marcelina, z którą artysta stworzył przepiękną balladę.

Miłość w najlepszym możliwym wydaniu

Wydany w marcu debiutancki album wokalisty zatytułowany Zeszyt pierwszy był zbiorem osobistych przeżyć i przemyśleń artysty, które starał się opowiedzieć szerszej publice. Na krążku znalazł się utwór Sierpień, który doczekał się swojej nieco podrasowanej wersji. Odpowiada za nią towarzysząca Jakubowi Marcelina, z którą artysta stworzył przepiękny duet, oddając w nasze ręce najpiękniejszą miłosną balladę tego roku.

Przeczytaj także: Jakub Skorupa prezentuje swój Pamiętnik z okresu dojrzewania

Jakub Skorupa
fot. materiały prasowe

Kuba napisał do Marceliny, która bez wahania przyjęła propozycję. I tak oto powstała najpiękniejsza miłosna ballada tego lata, która jak wskazuje tytuł, ma premierę w sierpniu

– czytamy w informacji prasowej.

Do utworu powstał malowniczy teledysk autorstwa fotografki Doroty Szulc, w którym promienie sierpniowego słońca zwiastują już powolny koniec lata.

Jakub Skorupa, Marcelina – Sierpień, posłuchaj!

Ja robię to wszystko przede wszystkim ze względu na teksty. Do mnie teksty przychodzą jako pierwsze, dopiero później szukam melodii. Bardzo rzadko zaczynam od melodii

– mówił o procesie twórczym swojego debiutanckiego albumu wokalista.

I ciężko się tutaj nie zgodzić. Przez twórczość wokalisty przemawiają bowiem emocje, które raz za razem dostarczają nam naprawdę dosadną porcję przeżyć. Jej szersze spektrum znajdziecie również na wspomnianym wcześniej albumie, do którego przesłuchania zapraszam!

Jakub Skorupa – Zeszyt pierwszy, tracklista:

 1. Intro
 2. Głuchy telefon
 3. Wypowiedzenie z korpo
 4. Pociągi towarowe
 5. Koledzy
 6. Joga feat. Patrick the Pan
 7. Wakacje i deszcz
 8. Pamiętnik z okresu dojrzewania
 9. Coś
 10. Sto lat
 11. Sierpień
 12. Barbórka
 13. Outro / 33 lata
Jakub Skorupa Patrick the Pan Joga wywiad
Jakub Skorupa – Zeszyt pierwszy, okładka albumu

Jakub Skorupa odświeża nieco swój utwór Sierpień. Pomaga mu w tym Marcelina, z którą artysta stworzył przepiękną balladę. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →