fot. PiK

Dagadana z bardzo osobistym manifestem w singlu „Goi Ty Nasha Pani”


22 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Dagadana prezentuje nam teledysk do singla Goi Ty Nasha Pani, który pojawił się na wydanej w 2021 roku płycie zespołu Tobie.

Polsko-ukraiński manifest

Goi Ty Nasha Pani to piosenka, którą mogliśmy już usłyszeć na wydanym w 2021 roku albumie Tobie. Krążek będący zabawą stylistycznym bogactwem stał się uosobieniem wędrówki i otwartości na napotykane w naszym życiu kultury, a także muzyczne światy, które zawsze powinny pamiętać o swoich brzmieniowych korzeniach. To płyta, na której jazzowy groove spotkał się z elektroniką i folkiem, porywającymi nas do pięknego tańca po wielobarwności muzyki.

Zespół postanowił więc nieco odświeżyć pamięć o płycie, wydając teledysk do jednego z jej singli, który możecie obejrzeć poniżej.

Przeczytaj także: Łona, Dagadana i Narodowa Orkiestra Dęta w singlu z projektu WINDRAP! Orchestra

Dagadana Tobie
okładka albumu Tobie / fot. materiały prasowe

Oddajemy w Wasze ręce nasz intymny manifest, największe marzenie i życzenia płynące z samej głębi serca. Dzielcie się nimi i uwierzcie, że się spełnią.

Kiedy powstawała piosenka Goi Ty Nasha Pani nasze plany i potrzeby były w innych miejscach. To było jeszcze przed pandemią, przed pełnowymiarową wojną w Ukrainie, ogólnym światowym przesileniem. Jednak tak jak wtedy – tak i dziś mamy jedno marzenie i wielkie życzenie. Wyraziliśmy je w tej piosence. Gazdyni Ukrainie życzymy szeroko pojętego pokoju i zwycięstwa. Życzymy, żeby nikt nie kradł jej ziemi, żeby żadna kropla krwi nie została przelana na marne, a język ukraiński był słyszalny w każdym zakątku tego pięknego kraju. Gospodyni Polsce życzymy, żebyśmy mogli usiąść za jednym stołem, czując się szczęśliwymi – bez względu na pochodzenie, poglądy polityczne, wyznanie czy orientację seksualną.

Życzymy, żeby głosy naszych mądrych dzieci zostały usłyszane i docenione przez możnych tego świata. Śpiewamy po ukraińsku i po polsku. Jednak, aby nasz głos był jeszcze bardziej dobitny i wyraźny – nasze życzenia „wyśpiewaliśmy” w ukraińskim i polskim języku migowym

– mówi o utworze zespół.

DAGADANA – Goi Ty nasha Pani, posłuchaj!

Teledysk wyreżyserował Maciej Kosmowski, choreografię ułożyła Natalia Kliśka, a przełożeniem tekstu na język migowy zajęła się Lesya Lupookova.


Dagadana – Tobie – posłuchaj albumu!

Dagadana prezentuje nam teledysk do singla Goi Ty Nasha Pani, który pojawił się na wydanej w 2021 roku płycie zespołu Tobie. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →