fot. PiK

Dagadana z bardzo osobistym manifestem w singlu “Goi Ty Nasha Pani”


22 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dagadana prezentuje nam teledysk do singla Goi Ty Nasha Pani, który pojawił się na wydanej w 2021 roku płycie zespołu Tobie.

Polsko-ukraiński manifest

Goi Ty Nasha Pani to piosenka, którą mogliśmy już usłyszeć na wydanym w 2021 roku albumie Tobie. Krążek będący zabawą stylistycznym bogactwem stał się uosobieniem wędrówki i otwartości na napotykane w naszym życiu kultury, a także muzyczne światy, które zawsze powinny pamiętać o swoich brzmieniowych korzeniach. To płyta, na której jazzowy groove spotkał się z elektroniką i folkiem, porywającymi nas do pięknego tańca po wielobarwności muzyki.

Zespół postanowił więc nieco odświeżyć pamięć o płycie, wydając teledysk do jednego z jej singli, który możecie obejrzeć poniżej.

Przeczytaj także: Łona, Dagadana i Narodowa Orkiestra Dęta w singlu z projektu WINDRAP! Orchestra

Dagadana Tobie
okładka albumu Tobie / fot. materiały prasowe

Oddajemy w Wasze ręce nasz intymny manifest, największe marzenie i życzenia płynące z samej głębi serca. Dzielcie się nimi i uwierzcie, że się spełnią.

Kiedy powstawała piosenka Goi Ty Nasha Pani nasze plany i potrzeby były w innych miejscach. To było jeszcze przed pandemią, przed pełnowymiarową wojną w Ukrainie, ogólnym światowym przesileniem. Jednak tak jak wtedy – tak i dziś mamy jedno marzenie i wielkie życzenie. Wyraziliśmy je w tej piosence. Gazdyni Ukrainie życzymy szeroko pojętego pokoju i zwycięstwa. Życzymy, żeby nikt nie kradł jej ziemi, żeby żadna kropla krwi nie została przelana na marne, a język ukraiński był słyszalny w każdym zakątku tego pięknego kraju. Gospodyni Polsce życzymy, żebyśmy mogli usiąść za jednym stołem, czując się szczęśliwymi – bez względu na pochodzenie, poglądy polityczne, wyznanie czy orientację seksualną.

Życzymy, żeby głosy naszych mądrych dzieci zostały usłyszane i docenione przez możnych tego świata. Śpiewamy po ukraińsku i po polsku. Jednak, aby nasz głos był jeszcze bardziej dobitny i wyraźny – nasze życzenia „wyśpiewaliśmy” w ukraińskim i polskim języku migowym

– mówi o utworze zespół.

DAGADANA – Goi Ty nasha Pani, posłuchaj!

Teledysk wyreżyserował Maciej Kosmowski, choreografię ułożyła Natalia Kliśka, a przełożeniem tekstu na język migowy zajęła się Lesya Lupookova.


Dagadana – Tobie – posłuchaj albumu!

Dagadana prezentuje nam teledysk do singla Goi Ty Nasha Pani, który pojawił się na wydanej w 2021 roku płycie zespołu Tobie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Polsko-ukraiński manifest Goi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →