fot. materiały promocyjne

Free UkraineDagadana i Troye Zillia grają dla Ukrainy


10 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Free Ukraine to cykl koncertów, które połączą polską i ukraińską muzykę, a dochodem ze sprzedaży biletów-cegiełek, wesprą Polską Misję Medyczną, służącą pomocą humanitarną mieszkańcom Ukrainy.

Free Ukraine – razem dla Ukrainy

Seria koncertów Free Ukraine powstała z inicjatywy Randan Music, twórców projektu Wygramy muzyką. Nowy cykl występów nie tylko zjednoczy polską i ukraińską scenę muzyczną, ale również zbierze pieniądze, które zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną.

Pomagać można na wiele sposobów. Jedni organizują zbiórki, inni udostępniają swoje domy uchodźcom. My, włączając się w te wszystkie inicjatywy, chcemy jeszcze więcej. A tym, co jest nam najbliższe, jest muzyka. Stąd pomysł na kontynuację projektu Wygramy muzyką w tej formie. W trakcie pandemii koncerty miały dodawać otuchy, bo kontakt z drugim człowiekiem był ograniczony. Teraz mówimy, że działając i będąc razem, możemy więcej. Tworząc projekt „Wygramy muzyką” nie spodziewaliśmy się, że jego nazwa nabierze tak dosłownego znaczenia.

mówi Michał Sadanowicz z Randan Music.

Podczas sześciu koncertów Free Ukraine na klubowych scenach wystąpi Dagadana – polsko-ukraiński kolektyw, krzewiciel słowiańskiej kultury, wykorzystujący w swym brzmieniu wpływy jazzu, elektroniki oraz world music. Drugim zespołem biorącym udział w akcji jest Troye Zillia, band o ambicjach łączenia tradycyjnego ukraińskiego folku z jazzem – co zresztą udaje mu się świetnie już od pięciu lat.

Przeczytaj: Polscy artyści Razem z Ukrainą – ten koncert do innych był niepodobny

free ukraine koncert dagadana troye zillia
fot. materiały promocyjne

DAGADANA – Do Ciebie Kasieńko

Free Ukraine – Dagadana, Troye Zillia – Wygramy muzyką – bilety

Koncerty Free Ukraine, podczas których wystąpią Dagadana oraz Troye Zillia, odbędą się w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu oraz Gdańsku. Bilety na wszystkie wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl. Oprócz regularnych wejściówek można zakupić również cegiełki wsparcia, które nie uprawniają do wejścia na koncert.

24 kwietnia 2022 roku – Klub Kwadrat, Kraków – bilety
25 kwietnia 2022 roku – P23, Katowice – bilety
26 kwietnia 2022 roku – Centrum Koncertowe A2, Wrocław – bilety
27 kwietnia 2022 roku – Progresja, Warszawa – bilety
28 kwietnia 2022 roku – Tama, Poznań – bilety
1 maja 2022 roku – B90, Gdańsk – bilety

Free Ukraine to cykl koncertów, które połączą polską i ukraińską muzykę, a dochodem ze sprzedaży biletów-cegiełek, wesprą Polską Misję Medyczną, służącą pomocą humanitarną mieszkańcom Ukrainy. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore […]

Free Ukraine | Dagadana, Troye Zillia | Wygramy muzyką | 24.04. Kraków | 25.04. Katowice | 26.04. Wrocław | 27.04. Warszawa | 28.04. Poznań | 01.05. Gdańsk

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →