Beirut powraca do Polski!


11 kwietnia 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Czwartek przynosi doskonałe wieści. Zach Condon z zespołem ponownie odwiedzą Polskę. Beirut zagrają 17 października tego roku w warszawskiej Progresji.

Amerykanin promuje swój najnowszy album zatytułowany Gallipoli. To piąte długogrające wydawnictwo w dorobku kierowanej przez Condona grupy. Wydany przez wytwórnię 4AD krążek spotyka się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków.

Dwa poprzedzające go albumy, The Rip Tide z 2011 i No No No z 2015, nie znalazły tak dużej aprobaty. Należy jednak podkreślić, iż od samego początku Zach Condon zawiesił sobie poprzeczkę bardzo wysoko.

Debiutancki Gulag Orchestar z 2006 roku i wydany rok później The Flying Club Cup utorowały Beirutowi drogę nie tylko do światowej sławy, lecz również na sceny największych festiwali i hal koncertowych. Condon wraz z zespołem występowali niemal na całym globie, od Stanów Zjednoczonych po Australię. W międzyczasie Amerykanin współpracował z takimi artystami jak Arcade Fire (w których studiu po części powstał drugi album Beiruta) czy Sharon van Etten.

Muzyk już wcześniej miał okazję odwiedzić Polskę. Miało to miejsce choćby w roku 2016 przy okazji festiwalu Open’er w Gdynii. Sprzedaż biletów na występ w warszawskiej Progresji rozpocznie się 12 kwietnia.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: