Joseph Okpako/Getty Images

Jak sprzeda się nadchodzący album Kendricka Lamara? Znamy przewidywania


26 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W zeszłym tygodniu Kendrick Lamar podał do publicznej wiadomości informację, że jego piąte studyjne wydawnictwo o nazwie Mr. Morale & The Big Steppers jest już w drodze. Sprawdź, jakim nakładem może się sprzedać ten krążek.

Nowa płyta Kendricka Lamara – co mówią liczby?

Ze wstępnych szacunków magazynu HITS Daily Double, nowy album Kendricka w ciągu pierwszego tygodnia od swojej premiery może sprzedać się nakładem 350,000 jednostek sprzedażowych. Dla porównania, jego album DAMN z 2017 wykręcił tych jednostek w pierwszym tygodniu 603,000. Na ten moment natomiast ma ich na koncie 11 milionów. HITS przekonuje, że nowe wydawnictwo rapera z Compton “prawie na pewno wzbudzi równie intensywny poziom konsumpcji”, jednak głównie na platformach streamingowych. Choć przewidywane liczby są mniejsze niż poprzednio, to trzeba jednak wziąć na poprawkę fakt, że liczba sprzedaży z pierwszego tygodnia utraciła na znaczeniu względem 2017 roku. Od tamtej pory wzrosło znaczenie streamingów.

Gdyby nowa płyta Kendricka rzeczywiście zdobyła nakład 350,000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, to stałaby się najchętniej słuchaną premierą roku 2022. Obecnie ten tron zajmuje Gunna za swój album DS4EVER, który osiągnął 150,300 jednostek sprzedażowych w styczniu.

Mr. Morale & The Big Steppers – co już wiemy o albumie?

Wydawnictwo swoją premierę ujrzy 13 maja i będzie ostatnią płytą Kendricka wydaną pod szyldem wytwórni TDE.

W momencie, gdy wyprodukuję mój ostatni album dla TDE, poczuję radość z bycia częścią tego kulturowego odcisku, jaki po sobie zostawiliśmy po tych 17 latach. Walka. Sukcesy. A co najważniejsze, braterstwo. Niech Najwyższy dalej wykorzystuje Top Dawga jako naczynie dla otwartych twórców, podczas gdy ja będę kontynuował realizację mojego życiowego powołania.

Jest to piękne dopełnienie. I zawsze wiara w nieznane.

Dziękuję za to, że o mnie myśleliście. Modlę się za was wszystkich.

Do zobaczenia niebawem.

– pisał artysta w oświadczeniu opublikowanym w 2021
kendrick lamar
Wpis Kendricka informujący o nowej płycie, źródło: oklama.com

Przeczytaj także: Drugi weekend Coachelli: Harry Styles w duecie z Lizzo, Kendrick Lamar gościnnie u Baby Keema

W zeszłym tygodniu Kendrick Lamar podał do publicznej wiadomości informację, że jego piąte studyjne wydawnictwo o nazwie Mr. Morale & The Big Steppers jest już w drodze. Sprawdź, jakim nakładem może się sprzedać ten krążek. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →