kadr z teledysku do utworu „The Hillbillies”

Kendrick Lamar i Baby Keem w nowym singlu „The Hillbillies”


31 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia współpraca kuzynów Kendricka Lamara i Baby Keema. W teledysku do utworu The Hillbillies pojawia się również Tyler, the Creator.

Nowy utwór od Kendricka

Kendrick Lamar i Baby Keem współpracowali dotychczas przy utworach takich jak N95, Die Hard, Range Brothers, Savior, Nile, czy nagrodzony Grammy Family Ties. Nic więc dziwnego, że doczekaliśmy się kolejnego singla od kuzynów. Za produkcję utworu The Hillbillies odpowiada Evilgiane, współpracujący wcześniej m.in. z PinkPantheress czy cloud rapowymi artystami.

Całość wzbogaca sampel PDLIF Bon Ivera. Piosenka została wydana bez zapowiedzi na kanale YouTube pgLang, wytwórni Kendricka Lamara. Wciąż nie ma jej w streamingu.

Klimatyczny teledysk na VHS

Singiel wyszedł razem z klimatycznym teledyskiem wyreżyserowanym przez Neala Farmera, który nakręcił go kamerą analogową. W klipie obserwujemy kuzynów w różnych miejscach: w centrum handlowym, na ulicach miasta, w prywatnym odrzutowcu, w hotelach, w Londynie, a także przy stadionie Dodger, gdzie pojawia się Tyler, the Creator. Autor nagrodzonego Grammy albumu Igor na koniec teledysku całuje kamerę i tańczy przed stadionem z Lamarem i Keemem.

Kendrick Lamar w Polsce

To druga głośna współpraca Kendricka Lamara w tym roku – pojawił się on również w nowej wersji America Has a Problem Beyoncé. Muzyk niedawno wrócił z piątą płytą po kilkuletniej przerwie od tworzenia, kiedy skupił się na rodzinie oraz, jak wyznał po czasie, miał również blokadę artystyczną, która powstrzymywała go od kolejnych nagrań. Już niedługo będziemy mieć okazję, by posłuchać artysty na żywo. Kendrick wystąpi już 1 lipca na Open’er Festival 2023. W Gdyni usłyszymy utwory z jego ostatniego albumu Mr. Morale & The Big Steppers, uważanego za najbardziej prywatne wydawnictwo z dyskografii rapera.

fot. materiały promocyjne

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia współpraca kuzynów Kendricka Lamara i Baby Keema. W teledysku do utworu The Hillbillies pojawia się również Tyler, the Creator. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →