fot. VH1/materiały prasowe

Ile żądał JAY-Z za wystąpienie w numerze innego artysty? Joe Budden podał kwotę


20 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Joe Budden wspominał początki swojej kariery. Raper przytoczył anegdotkę, według której nie miał budżetu, by JAY-Z wystąpił na jego albumie.

JAY-Z i Joe Budden nie doszli do finansowego porozumienia

Niedawno Joe Budden wziął udział w 204. odcinku podcastu Flip Da Script. W trakcie nagrania Budden przytoczył historię związaną z JAYEM-Z. W 2003 raper wydał singiel Pump It Up na bicie Just Blaze’a i chciał, by JAY-Z nagrał remix wspomnianego numeru. Współpraca między artystami nie doszła do skutku, ponieważ założyciel Roc Nation zażądał ćwierci miliona dolarów. Choć pierwotnie Joe Budden był zaskoczony, dziś patrzy na całą sytuację inaczej.

Zobacz: JAY-Z groził, że zerwie umowę z NFL, jeśli Snoop Dogg i Dr. Dre nie wystąpią podczas Super Bowl Halftime Show

To było normalne. Dla mnie to było dużo, bo kwota była nieosiągalna. Nie mieściło się to w moim budżecie, ale błogosławieństwem było, że podał mi cenę. Gdyby był sposób na zdobycie tej zwrotki, może by się udało. Może początek kariery przebiega inaczej, jeśli uda się znaleźć pieniądze, ale my ich nie mieliśmy

– wspomina.

Jednocześnie Budden sądzi, że cena, którą usłyszał, wcale nie była wygórowana według realiów ówczesnego rynku. Zaznacza, że kwota wydawała mu się wielka wyłącznie z perspektywy młodego artysty.

Joe Budden o stawce JAYA-Z

Choć pierwotny plan Buddena się nie powiódł, JAY-Z ostatecznie nawinął na bicie do Pump It Up. Hova zafreestyle’ował na nim i umieścił na składance swoich największych hitów zatytułowanej JAY-Z: The Hits Collection, Volume One z 2010 roku. Na samym początku Jay nawinął “Gimme that beat, fool, it’s a full-time jackmove”, co niektórzy potraktowali jako atak w stronę Joego. Natomiast sam Budden uważa, że JAY-Z położył bardzo dobrą zwrotkę.

JAY-Z – Pump It Up (Remix)

Joe Budden – Pump It Up

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Joe Budden wspominał początki swojej kariery. Raper przytoczył anegdotkę, według której nie miał budżetu, by JAY-Z wystąpił na jego albumie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →