Kevin Mazur/Getty Images for Roc Nation

Pusha T, JAY-Z i Pharrell Williams nagrali wspólny utwór “Neck & Wrist”


07 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Pusha T prezentuje kolejną zapowiedź swojego, a przez wielu wyczekiwanego, czwartego solowego albumu. Po udanej Diet Coke, którą King Push zaserwował słuchaczom wraz z Kanye Westem, otrzymaliśmy robiące jeszcze większe wrażenie Neck & Wrist. W tym z kolei singlu gościnnie pojawia się JAY-Z, a za produkcję odpowiada Pharrell Williams.

Współpraca na najwyższym poziomie

Pusha T, przy promocji następcy albumu DAYTONA zadbał, by z każdym kolejnym, wypuszczanym singlem robiło się o tym wydawnictwie coraz głośniej. W pierwszym singlu, czyli Diet Coke, gościnnie pojawił się zatem Kanye West. Sam numer natomiast wraz z obrazującym go, nawiązującym do klasyki rapu, teledyskiem przyjęto bardzo entuzjastycznie. W drugim właśnie zaprezentowanym utworze zwiastującym czwarte solo Terrence’a Thorntona również pojawiają się goście z najwyższego, muzycznego levelu. Są nimi JAY-Z oraz stojący za brzmieniem numeru Neck & Wrist Pharrell Williams. I podobnie jak w przypadku Diet Coke, ten kawałek również spotkał się z bardzo pochlebnym przyjęciem. Potwierdzającym, że zbliżający się coraz większymi krokami album Pusha T stanowi jedno z bardziej wyczekiwanych rapowych wydawnictw tego roku.

Neck & Wrist - okładka singla
Okładka singla Neck & Wrist (autor: Sterling Ruby)

Pusha T, JAY-Z, Pharrell Williams – Neck & Wrist 

To już kolejny numer, który wspólnie nagrali Pusha T i JAY-Z

Neck & Wrist nie jest pierwszym numer, które wspólnie stworzyli Pusha T i JAY-Z. Podwaliny tej współpracy dała zapewne podobna, przedmuzyczna przeszłość obu raperów. Zanim bowiem udało im się wywindować swoje kariery do poziomu osiągalnego tylko dla niektórych twórców, zarówno współtwórca duetu Clipse, jak i Sean Carter, zajmowali się zupełnie innych fachem. Zajęciem tym, realizowanym z resztą z dużym powodzeniem, był bowiem handel narkotykami. Nie dziwi zatem, że poprzedni numer, jaki wspólnie nagrali Pusha T i JAY-Z, nosi tytuł Drug Dealers Anonymous. Ani, że w tym najnowszym, czyli Neck & Wrist, powracają do tematu zarabiania pieniędzy, również na ulicy. Pierwszy raz z kolei Pusha i JAY-a na jednym beacie usłyszeć mogliśmy ponad dziesięć lat temu. Był rok 2012, a Pusha T i JAY-Z wpadli w odwiedziny do wspomnianego już Yeezusa. Wówczas efektem tego spotkania był utwór So Appalled, który znalazł się na płycie My Beautiful Dark Twisted Fantasy Kanyego Westa.

Pusha T, JAY-Z – Drug Dealers Anonymous

Krąży plotka, że Pusha T nowy album wyda już w ten piątek

Oczekiwanie na nowy album Pushy jest ogromne. Z pewnością mocno przyczyniła się do tego zaprezentowana w 2018 roku DAYTONA. Ostatnia jak dotąd solowa płyta Thorntona okazała się być bowiem niezwykle udanym wydawnictwem. Wystarczy przypomnieć, że magazyn Rolling Stone w swojej recenzji album ten określił jako “majstersztyk muzycznej precyzji”. Z kolei dziennikarze równie uznanego w środowisku Noisey uznali DAYTONE za “bezdyskusyjny klasyk w dorobku Pushy”. Najlepszym jednak potwierdzeniem muzycznego geniuszu Pushy T, niech będzie fakt nominowania DAYTONY do nagrody Grammy w kategorii najlepszego rapowego albumu.

Pusha T – If You Know You Know 

Pewny swojej pozycji w muzycznym przemyśle jest również sam Pusha T. W niedawnym wywiadzie dla serwisu Complex, bez udawanej skromności, określił samego siebie jako jedną z ważniejszych postaci w rapowym biznesie.

Moja marka w całości kręci się wokół tworzenia arcydzieł. To kwestia dziedzictwa. Chodzi o bycie wielkim. To najprawdziwszy materiał w hip-hopie, a ja jestem jego Martinem Scorsesem”.

– Pusha T

I nie jest to również jedyna, tak bardzo górnolotna przechwałka ze strony Pushy. W niedawnej rozmowie, tym razem z Office Magazine, raper porównał siebie do klasyki literatury, jaką jest Ojciec Chrzestny, swoją osobę określając jednocześnie mianem “powieści” oraz “trylogii”.

Kiedy zatem będziemy mogli usłyszeć nowy album, którego autorem jest Pusha T? Żadnej oficjalnej informacji, na ten moment i w tym temacie nie ujawniono. W muzycznej branży krąży jednak plotka, że wyczekiwana premiera nastać ma 8 kwietnia, czyli w najbliższy piątek! Jest jeszcze druga dotycząca tego wydawnictwa mówiąca, że Pusha T ma swoje czwarte solo zatytułował It’s Almost Dry. I bardzo sobie i Wam również życzymy, aby okazały się one, zwłaszcza ta pierwsza plotka, prawdą. I już jutro posłuchamy w całości tego, co w 2022 roku do zaoferowania ma słuchaczom Pusha T.

kadr z teledysku „If You Know You Know”

Pusha T zapowiada nowy solowy album kolejnym singlem. Tym razem raperowi z Clipse towarzysza JAY-Z oraz Pharrell Williams.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →