Ikea wchodzi do drugiego obiegu. Firma odkupi Twoje używane meble


14 października 2020

Podziel się newsem:

Ikea nieustannie dąży do bycia coraz bardziej ekologiczną firmą. Marka właśnie podjęła nowe działania, w ramach których odkupi od swoich klientów stare meble.

Ikea kupi meble, których nie chcesz

Szwedzka firma zajmująca się produkcją oraz sprzedażą mebli i artykułów do domu stawia ogromny, przełomowy krok w stronę bycia jeszcze bardziej przyjazną środowisku. Ikea odkupi niechciane meble od swoich klientów, aby odsprzedać je jako używane. Ich wycena może osiągnąć nawet połowę pierwotnej ceny.

IKEA

Buy Back na Black Friday w Ikea

Program Buy Back wystartuje w nadchodzący Black Friday, który w tym roku przypada na 27 listopada. Za swoje używane meble klienci otrzymają bony pieniężne, których będą mogli użyć podczas zakupów w sklepach Ikea. Wartość odsprzedawanych firmie produktów będzie obliczana w następujący sposób:

  • 30% pierwotnej wartości przedmiotów otrzymają dobrze używane rzeczy z kilkoma zadrapaniami
  • produkty, które będą wyglądały „jak nowe” zostaną wymienione na bony o równowartości 50% ich ceny wyjściowej

Przedmioty dobrej jakości zostaną wystawione na sprzedaż w sklepach, a wszystko, czego nie będzie można odsprzedać, zostanie poddane recyklingowi. Niestety Buy Back będzie obejmował jedynie Wielką Brytanię i Irlandię.

Peter Jelkeby, krajowy menedżer ds. Sprzedaży detalicznej w Ikei na Wielką Brytanię i Irlandię, mówi o nowym programie marki:

Zrównoważony rozwój jest kluczową kwestią naszych czasów, a Ikea zobowiązuje się do bycia częścią rozwiązania promującego zrównoważoną konsumpcję i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Wraz z uruchomieniem Buy Back dajemy drugie życie wielu produktom Ikea i tworzymy łatwiejsze i bardziej przystępne cenowo rozwiązania, które pomogą ludziom żyć w sposób bardziej zrównoważony. To ekscytujący krok naprzód w naszej drodze do przekształcenia się w biznes w pełni obiegowy i pozytywny dla klimatu do 2030r.

Ikea z neutralną emisją dwutlenku węgla do 2030 roku

Szwedzka firma próbuje bowiem zbudować cyrkularny model biznesowy, w którym materiały i produkty będą ponownie wykorzystywane lub poddawane recyklingowi. Firma zainwestuje ponad 3,2 miliardów euro w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, aby do 2030 r. osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Brawo Ikea, oby więcej takich działań!

IKEA

Ikea nieustannie dąży do bycia coraz bardziej ekologiczną firmą. Marka właśnie podjęła nowe działania, w ramach których odkupi od swoich klientów stare meble. Ikea kupi meble, których nie chcesz Szwedzka firma zajmująca się produkcją oraz sprzedażą mebli i artykułów do domu stawia ogromny, przełomowy krok w stronę bycia jeszcze bardziej przyjazną środowisku. Ikea odkupi niechciane […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →