Ikea znowu z RiGCzem! A*art powinien brać od niej korepetycje z reklamy


18 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Ikea doskonale zna sposoby na trafioną i nienachalną promocję. To się ceni – zwłaszcza w przedświątecznym okresie. Firma i tym razem nie zawiodła i wypuściła bardzo wymowną, gwiazdkową reklamę. Zobaczcie sami.

Ikea – jaka piękna i krótka reklama

Bo wiecie, takie spoty wcale nie muszą trwać pięciu minut i kapać wystawnością i luksusem. W normalnych warunkach ciężko byłoby zdzierżyć taki pokaz blichtru, a co dopiero w pandemicznych świętach. Chyba wszyscy pamiętają reklamy Allegro czy charakterystyczne spoty Coca-Coli. Właśnie takie ludzie chcą oglądać. Doceniać je. I być może, myśleć o nich. Zmieniać swoje postępowanie, nawyki. Wiadomo, że dobre uczynki nie liczą się tylko w święta, ale jeżeli okres pobudza, to czemu nie. Ikea doskonale wie, jak świąteczne szaleństwo wpływa na ludzi i postanowiła dodać do tego słowo od siebie. Nader rozważne.

Ikea

Ikea – pakuję, nie marnuję

Co roku, oprócz kupna idealnych prezentów, pojawia się ten sam problem. Jedzenie. Tony jedzenia, którego nikt nie ma siły przejść i w lodówce też się nie mieści. Bo co to za Wigilia, jeśli nie ma zaopatrzenia jak dla wojska, podczas gdy przy stole siada raptem sześć osób? Powtarza się to rok w rok i również co roku ludzie o tym trąbią. Media, aktywiści – obok kwestii osób bezdomnych i ubogich, rośnie również kwestia świadomości ekologicznej. Ikea podjęła się trudnego tematu i zobrazowała go w sposób, który ma szansę poruszyć sumienia tych, którzy wcześniej nie zwracali na niego większej uwagi. Nie marnujmy jedzenia – można je spakować, przekazać, przerobić.

Ile jedzenia marnujemy w sezonie świątecznym? Czas na zmianę. Spot 60”

Jedzenie jest bardzo cenne, a mimo to, każdego dnia 1/3 całej żywności produkowanej i zbieranej na świecie jest marnowana. Takie działanie, to niszczenie aż 1,3 miliarda ton żywności rocznie w świecie, w którym głód nadal jest ogromnym problemem i wyzwaniem. W IKEA wiemy, że wielkie zmiany są efektem wielu małych decyzji i we wszystkich naszych restauracjach postawiliśmy sobie jasny cel – zmniejszenie marnotrawstwa żywności o 50%. Od momentu uruchomienia naszego programu, udało nam się zachować przed zmarnotrawieniem ponad 2,5 miliona kilogramów żywności

czytamy komentarz Ikei pod ich najnowszą reklamą

A Wy, co robicie, żeby Wasze Święta były bardziej ekologiczne? Dzielcie się swoimi pro-tipami!

Ikea doskonale zna sposoby na trafioną i nienachalną promocję. To się ceni – zwłaszcza w przedświątecznym okresie. Firma i tym razem nie zawiodła i wypuściła bardzo wymowną, gwiazdkową reklamę. Zobaczcie sami. Ikea – jaka piękna i krótka reklama Bo wiecie, takie spoty wcale nie muszą trwać pięciu minut i kapać wystawnością i luksusem. W normalnych […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →