Ice Bucket Challenge - Benedict Cumberbatch

Pamiętacie Ice Bucket Challenge? Po ośmiu latach akcja przynosi owocne rezultaty


03 października 2022

Podziel się newsem:

W 2014 roku Ice Bucket Challenge zawojowało Internet. Dzięki akcji zebrano pieniądze potrzebne na opracowanie leku do walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Specyfik został właśnie zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków.

Ice Bucket Challenge – zimny prysznic w słusznym celu

Ice Bucket Challenge szturmem podbiło w 2014 roku nie tylko Internet, ale również i telewizję. Wyzwanie polegało na oblaniu się zimną wodą lub obsypaniu kostkami lodu w celu zwrócenia uwagi na walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS). Jeżeli nominowana osoba nie wykonała zadania w ciągu 24 godzin, miała wpłacić datek na rzecz walki z ALS. Akcję spopularyzowali chorzy na tę chorobę Patrick Quinn i Peter Frates. Wyzwanie bardzo szybko się rozprzestrzeniło. Dzięki działaniom zebrano ponad 220 milionów dolarów, a do inicjatywy włączały się największe światowe sławy. Lodowatą wodą oblali się między innymi Justin Bieber, Bill Gates, Mark Zuckerberg, sir Patrick Stewart, Leonardo DiCaprio, Taylor Swift, Selena Gomez, Iggy Azalea, Emma Stone, Katy Perry, John Krasinski, Jennifer Lopez, Lady Gaga i wielu, wielu innych.

Kompilacja Ice Bucket Challenge

Działania poskutkowały

Wyzwanie przyniosło efekty. Amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła do użytku lek AMX0035. Nie eliminuje on choroby, ale spowalnia jej działanie. AMX0035 drastycznie przyspieszy walkę z ALS. Jego opracowanie kosztowało 2,2 miliona dolarów. ALS Association wydało również 127 milionów dolarów na sfinansowanie 130 projektów badawczych prowadzonych w 12 krajach. Fundacja finansuje także 40 potencjalnych sposobów leczenia stwardnienia.

Dziękujemy milionom ludzi, którzy wpłacili pieniądze, brali udział w wyzwaniu i pomogli nam zainwestować w takie leki jak AMX0035. Natychmiastowo pomoże on ludziom żyjącym z ALS. To wielkie zwycięstwo dla naszej społeczności. Przed nami nadal jest dużo pracy, ale ten lek jest ogromnym krokiem wprzód w walce z ALS.

Myślimy o Patricku Quinnie i Peteru Fratesie, którzy rozpowszechnili Ice Bucket Challenge i na zawsze zmienili losy ALS

– skomentował Calaneet Balas, prezes ALS Association.

W 2014 roku Ice Bucket Challenge zawojowało Internet. Dzięki akcji zebrano pieniądze potrzebne na opracowanie leku do walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Specyfik został właśnie zatwierdzony przez amerykańską Agencję Żywności i Leków. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →