kadr z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”

Mark Hamill kolejnym ambasadorem akcji, która wspiera ukraińską armię


30 września 2022

Podziel się newsem:

Mark Hamill został kolejnym ambasadorem akcji UNITED24. Inicjatywa ma na celu zbieranie funduszy dla ukraińskiej armii.

Mark Hamill wspiera Ukrainę

Prezydent Wołodymyr Zełenski pozyskał nowego ambasadora inicjatywy UNITED24. Został nim aktor Mark Hamill, którego możemy kojarzyć z roli Luke’a Skywalkera w sadze Gwiezdne wojny lub z głosu Jokera z gier oraz filmów i seriali animowanych z Batmanem. Ogłoszenie dołączenia Marka Hamilla odbyło się podczas wideorozmowy pomiędzy aktorem a prezydentem Ukrainy. Hamill został ambasadorem akcji zbierającej fundusze na nowe drony bojowe i naprawę tych starych oraz uszkodzonych.

Światło zwycięży mrok. Ja w to wierzę, wierzy w to także nasz lud. Dziękuję Markowi Hamillowi za podjęcie się zadania bycia pierwszym ambasadorem, który pomoże ukraińskiej armii zebrać fundusze na nowe drony przeznaczone do wsparcia naszych obrońców. To bardzo ważne!

– powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski.
Mark Hamill kolejnym ambasadorem akcji, która wspiera ukraińską armię
fot. UNITED24

Każdy nowy dron zostanie opatrzony imieniem darczyńcy. Swoje własne oświadczenie wydał również sam aktor.

Wiem, że Ukraińcy potrzebują tych dronów, aby chronić swoją ziemię, swoją wolność i wartości całego demokratycznego świata. Teraz jest najlepszy czas na to, abyśmy wspólnie pomogli Ukrainie walczyć w wojnie ze złym imperium

– napisał aktor.

Sprawdź także: Metallica angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Mark Hamill dołącza do innych gwiazd

Mark Hamill dołączył do inicjatywy, którą w maju rozpoczął prezydent Wołodymyr Zełenski. Głównym celem UNITED24 jest zbiór funduszy przeznaczonych na wsparcie Ukrainy na różnych polach. Hamill nie jest pierwszym ambasadorem akcji. Kilka dni temu dołączyła do niej legendarna amerykańska piosenkarka i aktorka Barbra Streisand. Artystka jest twarzą platformy fundraisingowej zbierającej pieniądze na pomoc medyczną. Poprzednio do akcji włączyli się także aktor Liev Schreiber oraz zespół Imagine Dragons. UNITED24 jest również reprezentowane przez ukraińskich sportowców: byłego piłkarza Andrija Szewczenkę oraz tenisistkę Elinę Switolinę. UNITED24 zebrało już blisko 190 milionów dolarów.

Mark Hamill został kolejnym ambasadorem akcji UNITED24. Inicjatywa ma na celu zbieranie funduszy dla ukraińskiej armii. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Mark Hamill wspiera […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →