via Getty Images

Prezydent Wołodymyr Zełenski bohaterem wspólnego utworu Lesa Claypoola i Eugene’a Hütza


22 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Les Claypool i Eugene Hütz stworzyli nietypowy utwór, którego bohaterem jest prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski wspierany przez Primus i Gogol Bordello

Basista i wokalista amerykańskiego zespołu Primus, Les Claypool, oraz frontman Gogol Bordello, Eugene Hütz, stworzyli utwór będący hołdem dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. W piosence wsparli ich: perkusista The Police Stewart Copeland, skrzypek Gogol BordelloSergey Ryabtsev, gitarzysta Billy Strings oraz syn Johna Lennona i Yoko Ono Sean Lennon, którego wokal możemy usłyszeć w utworze.

Kiedy tylko rozpoczęła się rosyjska agresja, zdzwoniliśmy się z Lesem, żeby jak najszybciej jakoś wyrazić nasze zdanie. Zdecydowaliśmy się na stworzenie jednoczącej muzyki, która także odpowiednio honoruje bohaterów biorących udział w obronie Ukrainy. Jednym z nich jest prezydent Wołodymyr Zełenski. Wykazał się on niebywałą wytrzymałością i heroizmem.

Jest to nasz sposób na pokazanie, że tacy wielcy muzycy jak Les, Stewart, Billy i Sean wspierają lud Ukrainy oraz jej niezależność od samego początku rosyjskiego terroru.

– mówi urodzony w Ukrainie Eugene Hütz

Les Claypool wyjawił, że był w trakcie posiłku ze swoimi przyjaciółmi z Polski, kiedy dowiedział się o ataku rosyjskich wojsk. Potem zdecydował się na skontaktowanie się z Hützem.

W trakcie zakrapianej wódką rozmowy zaczęliśmy chwalić prezydenta za jego akt odwagi. Zgodziliśmy się, że Zełenski ma jaja ze stali. Wtedy zdecydowaliśmy, że pójdziemy tym tropem i stworzymy szalone zderzenie zachodniej i wschodniej sztuki.

Nagraliśmy utwór, który ma wesprzeć nękany kraj oraz jego prezydenta, który znalazł się w skórze Dawida w pojedynku z Goliatem: broni wolności i swojej ojczyzny. Oddajemy hołd człowiekowi, który wystąpił w obronie swojego ludu i pokazał, że jest to ważniejsze niż cokolwiek innego, co widziałem w trakcie swojego życia. Ten facet po prostu objął stery i trzyma je w taki sposób, że cały świat wspólnie go spiera.

mówi Les Claypool

Sprawdź także: Wołodymyr Zełenski z apelem do branży muzycznej podczas gali rozdania Grammy

Cały dochód z utworu zostanie przeznaczony dla charytatywnej organizacji Nova Ukraine, która oferuje wsparcie humanitarne dla ukraińskiej ludności.

Claypool, Hütz, Copeland, Lennon, Ryabtsev, Strings – Zelensky: The Man With The Iron Balls

Les Claypool i Eugene Hütz stworzyli nietypowy utwór, którego bohaterem jest prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Wołodymyr Zełenski wspierany […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →