fot. materiały prasowe

Pink Floyd z pierwszym nowym utworem od 1994 roku. Oto „Hey, Hey, Rise Up”


08 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Tak, to prawda. Zespół Pink Floyd wydał nowy utwór. Piosenka została nagrana z ukraińskim muzykiem Andrijem Chływniukiem.

Powrót Pink Floyd

Informacja ta niewątpliwie jest niespodzianką. Zespół Pink Floyd wydał pierwszy nowy utwór od 1994 roku, chociaż ostatnia płyta grupy pochodzi z 2014 roku. The Endless River zawiera jednak materiały nagrane w latach 1993-1994, kiedy Brytyjczycy tworzyli album The Division Bell. Nowa piosenka Hey, Hey, Rise Up została nagrana w składzie: David Gilmour, Nick Mason, Guy Pratt oraz Nitin Sawhney. Na wokalu słyszymy ukraińskiego muzyka Andrija Chływniuka, który kilka tygodniu temu zaśpiewał na kijowskim placu św. Zofii utwór Czerwona kalina. Jest to ukraińska folkowa pieśń patriotyczna. powstała podczas I wojny światowej.

Podobnie jak wiele innych osób czujemy złość i frustrację z powodu tego podłego aktu napaści na niepodległy, pokojowy, demokratyczny kraj przez światowe mocarstwo mordujące ludzi.

Mam nadzieję, że ten utwór zostanie dobrze przyjęty i będzie o nim głośno. Chcemy zebrać fundusze i podnieść morale. Chcemy pokazać nasze wsparcie dla Ukrainy i w ten sposób pokazać, że cały świat uważa, że najeżdżanie niezależnego, demokratycznego kraju, jakim stała się Ukraina przez światowe mocarstwo, jest po prostu złe.

mówi David Gilmour

Sprawdź także: Metallica angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Cały dochód z piosenki zespołu Pink Floyd zostanie przeznaczony na wsparcie humanitarne dla Ukrainy. Teledysk do Hey, Hey, Rise Up wyreżyserował Mat Whitecross, twórca wielu klipów Coldplay. Warto również zwrócić uwagę na artwork autorstwa kubańskiego artysty Yosana Leona. Grafika przedstawia słonecznik, jeden z symboli Ukrainy. Nawiązuje też do słynnego już nagrania ze starszą kobietą, rozdającą rosyjskim żołnierzom ziarna tego kwiatu.

Pink Floyd – Hey, Hey, Rise Up feat. Andrij Chływniuk

Tak, to prawda. Zespół Pink Floyd wydał nowy utwór. Piosenka została nagrana z ukraińskim muzykiem Andrijem Chływniukiem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Powrót Pink Floyd Informacja ta niewątpliwie jest […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →