kadr z klipu „Hey, Hey, Rise Up”

Zespół Pink Floyd zebrał pół miliona funtów na pomoc dla Ukrainy


27 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Zespół Pink Floyd zakończył zbiórkę funduszy na pomoc Ukrainie, która rozpoczęła się w marcu. Brytyjska grupa nagrała wtedy swój pierwszy od 1994 roku nowy utwór.

Pink Floyd pomaga

Pod koniec marca zespół Pink Floyd zaprezentował Hey, Hey, Rise Up – pierwszy nowy kawałek od 1994 roku. W piosence gościnnie zaśpiewał wokalista zespołu Boombox Andrij Chływniuk, który na początku wojny pojawił się na placu św. Zofii w Kijowie. Wykonał tam ukraińską pieśń patriotyczną z okresu II wojny światowej – Czerwona kalina.

Grupa Pink Floyd chciała za pomocą Hey, Hey, Rise Up zebrać fundusze przeznaczone na pomoc uciekającym z kraju Ukraińcom oraz tym, którzy w swojej ojczyźnie zostali. Zespół poinformował, że zebrał już pół miliona funtów. 450 tysięcy pochodziło ze sprzedaży singla, zaś pozostałe pięćdziesiąt tysięcy dorzucili od siebie David Gilmour i Nick Mason.

Podobnie jak wiele innych osób, czujemy złość i frustrację z powodu tego podłego aktu napaści na niepodległy, pokojowy, demokratyczny kraj przez światowe mocarstwo mordujące ludzi. Mam nadzieję, że ten utwór zostanie dobrze przyjęty i będzie o nim głośno. Chcemy zebrać fundusze i podnieść morale. Chcemy podkreślić nasze wsparcie dla Ukrainy. W ten sposób pokazujemy, że cały świat uważa, że najeżdżanie niezależnego, demokratycznego kraju, jakim stała się Ukraina, przez światowe mocarstwo, jest po prostu złe

– mówił w marcu gitarzysta i wokalista Pink Floyd, David Gilmour.

Fundusze zostaną przekazane bezpośrednio pięciu organizacjom charytatywnym. Chodzi o Hospitallers, która zajmuje się dostarczaniem pierwszej pomocy medycznej oraz polsko-ukraińskiej Kharpp, działającej w zakresie dostarczania Ukraińcom podstawowych środków do życia przy wjeździe do kraju. Dofinansowana zostanie także organizacja Vostok SOS, która pomaga przy relokacji ludności, ewakuacji, dostarczaniu środków do życia ludziom mieszkającym na linii frontu, namierzaniu ofiar porwań i oferuje pomoc psychologiczną. Pozostałe dwie to Livij Bereh, której wolontariusze dostarczają pożywienie i pomagają przy odbudowie zniszczonych domów oraz Kvyv Volunteer. Ta ostatnia oprócz zaopatrzenia w postaci żywności zapewnia także wsparcie psychiczne dla dzieci z obszarów objętych walkami.

Pink Floyd – Hey, Hey, Rise Up feat. Andrij Chływniuk

Sprawdź także: Metallica angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Zespół Pink Floyd zakończył zbiórkę funduszy na pomoc Ukrainie, która rozpoczęła się w marcu. Brytyjska grupa nagrała wtedy swój pierwszy od 1994 roku nowy utwór. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →