fot. wikicommons

Nowe, mroczne „Comfortably Numb” w wykonaniu Rogera Watersa


21 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Roger Waters podczas koncertów ze swojej trasy prezentuje zupełnie nową wersję hitu Pink Floyd –Comfortably Numb.

Mroczniej, ciężej, mocniej

Comfortably Numb to obok Another Brick In The Wall, Pt 1 największy hit z albumu Pink Floyd. Każdy fan nie tylko tego zespołu, ale w ogóle rocka z pewnością zna ten numer. Roger Waters postarał się jednak, by stał się on nie do poznania. Podczas koncertów ze swojej obecnej trasy koncertowej This Is Not A Drill były wokalista i współzałożyciel Floydów otwiera występy niezwykłym wykonaniem Comfortably Numb. Jak sam mówi o nowej wersji:

Obniżyłem tonację, teraz jest w a-moll, aby [utwór] był mroczniejszy. Zaaranżowałem go także bez solówek, z wyjątkiem outro, gdzie jest przejmująco piękne solo wokalne Shanay Johnson, która od niedawna dołączyła do naszej ekipy koncertowej.

Nowej wersji hitu towarzyszą wyjątkowe wizualizacje. Poniżej możecie znaleźć wersję audio całkowicie nowego wydania Comfortably Numb. Poznajecie w nim oryginał?

Roger Waters – Comfortably Numb 2022

Kontrowersje wokół Watersa

Ostatnio jednak o Rogerze Watersie mówi się zdecydowanie częściej w kontekście jego wypowiedzi aniżeli muzyki, którą tworzy. Szczególne kontrowersje wzbudziły jego słowa dotyczące wojny w Ukrainie. Skierował on list to Oleny Zełeńskiej, żony prezydenta Ukrainy, w którym pisał między innymi, że dostarczanie broni do Ukrainy ze strony państw zachodnich nie przybliża wojny ku końcowi. Ponadto twierdzi, że Wołodymir Zełenski nie dotrzymuje przedwyborczych obietnic, wśród których znalazły się zakończenie wojny domowej na wschodzie oraz dotrzymanie postanowień rozejmu Mińsk 2. Sugeruje, że prezydent Ukrainy powinien zrealizować postanowienia sprzed wyborów i tym samym zakończyć wojnę. Wypowiedzi te zostały odczytane jako prorosyjskie i przyczyniły się między innymi do odwołania koncertu Rogera Watersa w Krakowie.

Roger Waters podczas koncertów ze swojej trasy prezentuje zupełnie nową wersję hitu Pink Floyd –Comfortably Numb. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Mroczniej, ciężej, mocniej Comfortably Numb […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →