fot. materiały prasowe

Krakowski radny kontra Roger Waters


12 września 2022

Podziel się newsem:

Krakowski radny Łukasz Wantuch zapowiada rozpoczęcie działań mających na celu odwołanie koncertu Rogera Watersa w stolicy Małopolski.

Konflikt Rogera Watersa i Oleny Zełeńskiej

Skierowany do Oleny Zełeńskiej list Rogera Watersa zbiera kolejne żniwa. Artysta w opublikowanej na Facebooku wiadomości do pierwszej damy Ukrainy twierdzi m.in., że dostarczanie broni do jej kraju ze strony państw zachodnich nie przybliża wojny ku końcowi. Ponadto sugeruje, że prezydent Ukrainy powinien zrealizować postanowienia porozumienia Mińsk 2 i tym samym zakończyć wojnę. Olena Zełeńska zdecydowanie się nim nie zgadza, co wyraziła w swoim tweecie, będącym odpowiedzią na list:

Jeśli się poddamy — jutro nie będziemy istnieć. Jeśli Rosja się podda — wojna się skończy. Lepiej poproś prezydenta Rosji o pokój. Nie Ukrainę

Tweet Oleny Zełenskiej w odpowiedzi na list Rogera Watersa (tłumaczenie własne).

Stronę w sporze postanowił zabrać radny krakowski Łukasz Wantuch, który poczuł się do tego zobligowany za sprawą koncertów byłego wokalisty Pink Floyd, które mają się odbyć 22 i 23 kwietnia 2023 roku na Tauron Arenie w Krakowie.

Pełna treść listu Rogera Watersa w języku angielskim

Radny krakowski wkroczył do akcji

W poście na swoim profilu na Facebooku radny Wantuch napisał:

Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby to zablokować. Takie wydarzenie to byłby wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie

– treść wpisu radnego Wantucha.

Jaki skutek przyniosą działania radnego? A może już zostały podjęte jakieś kroki? Póki co nie mamy żadnych informacji na ten temat, jednak będziemy z pewnością bacznie przyglądać się tej sprawie. Jedno jest pewne, postać Rogera Watersa z pewnością będzie jeszcze długo budzić bardzo duże kontrowersje, tym bardziej jeśli spojrzy się na działania pozostałych żyjących członków Pink Floyd. Nick Mason i David Gilmour wydali z ukraińskim wokalistą Andrijem Chływniukiem piosenkę Hey Hey Rise Up! oraz wykonali z nim utwór Czerwona kalina, a pieniądze, które udało się zgromadzić dzięki utworom, przekazano na pomoc Ukrainie.

Krakowski radny Łukasz Wantuch zapowiada rozpoczęcie działań mających na celu odwołanie koncertu Rogera Watersa w stolicy Małopolski. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →