fot. Jens Koch

Rammstein prezentują drugi singiel z nadchodzącej płyty. Oto „Zick Zack”


07 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Rammstein podzielił się drugą zajawką swojego ósmego studyjnego wydawnictwa. Utwór Zick Zack jest już dostępny!

Rammstein ciągle w formie

Zick Zack to drugi singiel z nadchodzącego wydawnictwa Rammstein. Ósmy studyjny krążek niemieckiego zespołu nosi tytuł Zeit. Na pierwszy singiel kapela wybrała epicką balladę, a zarazem tytułową piosenkę. Utwór Zeit niesiony charakterystycznym barytonem Tilla Lindemanna i fortepianową aranżacją traktuje o naszej śmiertelności i tych cennych, ulotnych chwilach szczęścia. Czasie, proszę, nawet nie drgnij – śpiewa wokalista. Zick Zack prezentuje inną, slapstickową stronę Rammstein. Klip wyreżyserował Joern Heitmann, a przy jego produkcji udział brali także twórcy z Polski. W obsadzie teledysku, oprócz samego zespołu, znalazły się również polskie baletnice z Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej, która ułożyła choreografię. Sprawdźcie!

Rammstein – Zick Zack, posłuchaj utworu i obejrzyj teledysk

Przygotujcie się na uderzenie

Zeit będzie następcą niezatytułowanej, wydanej w 2019 płyty, którą umownie nazywa się po prostu Rammstein. Till Lindemann (wokal), Paul Landers (gitara), Richard Z. Kruspe (gitara), Flake (klawisze), Oliver Riedel (bas) i Christoph Schneider (perkusja) nad jedenastoma utworami, które wypełniły Zeit, pracowali przez ostatnie dwa lata. Podczas sesji towarzyszył im berliński producent Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence, we Francji. Tak prezentuje się tracklista oraz okładka płyty, za którą odpowiedzialny jest kanadyjski muzyk i fotograf Bryan Adams.

 1. Armee der Tristen
 2. Zeit
 3. Schwarz
 4. Giftig
 5. Zick Zack
 6. OK
 7. Meine Tränen
 8. Angst
 9. Dicke Titten
 10. Lügen
 11. Adieu
rammstein zeit okładka
okładka płyty Rammstein – Zeit

Zeit ujrzy światło dzienne już 29 kwietnia. Krążek można zamawiać w przedsprzedaży na stronie internetowej zespołu. Rammstein wyruszą w stadionową trasę koncertową, którą mieli zagrać dwa lata temu. Plany pokrzyżował jednak koronawirus. Niemiecki zespół wystąpi 16 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zespół Rammstein podzielił się drugą zajawką swojego ósmego studyjnego wydawnictwa. Utwór Zick Zack jest już dostępny! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Rammstein ciągle w formie Zick Zack to drugi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →