okładka płyty „Abbey Road”

Nowa supergrupa coveruje „Come Together”. Dochód zostanie przeznaczony dla Ukrainy


25 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wytwórnia COP International zawiązała okazjonalną muzyczną supergrupę. Członkowie Rammstein, Faith No More czy Ministry wspólnie wykonali utwór Come Together z repertuaru The Beatles.

Industrial dla Ukrainy

Nowa wersja Come Together została stworzona przez muzyków wywodzących się głównie z szeroko pojętego industrialnego rocka, ale nie brakło przedstawicieli innych gatunków. Utwór nagrali między innymi: Richard Kruspe (gitarzysta Rammstein), Billy Gould (basista Faith No More), Matt Walker (były perkusista Filter i The Smashing Pumpkins), Chris Connelly (były wokalista Ministry), wokalista Stabbing Westward – Christopher Hall, wokalista Agnostic Front – Roger Miret czy wokalistka ukraińskiego zespołu The Hardkiss Julija Sanina. Nad nowym Come Together pieczę sprawowali producent John Fryer oraz założyciel wytwórni COP International – Christian Petke, który był jednocześnie pomysłodawcą całej akcji. Muzycy zaimplementowali również w coverze elementy z utworu Queen We Will Rock You, zmieniając tekst na „we will stop you”.

Ten utwór jest prostą i bezpośrednią wiadomością do milionów ludzi, którzy cierpią zarówno na Ukrainie, jak i poza granicami tego państwa. Nie jesteście sami. Widzimy Was.

Oczywiście cieszymy się z tego, że utwór ma natychmiastową możliwość podniesienia świadomości i zebrania pieniędzy. Chcielibyśmy myśleć, że Come Together jest zaledwie pierwszym krokiem z wielu. Proste działanie w postaci wsparcia kogoś piosenką może pomóc nieść nadzieję i współczucie na całym świecie.

– powiedział Petke

Utwór jest dostępny do zakupu na Bandcampie i póki co tylko tam można go posłuchać. Trafi jednak na serwisy streamingowe. Cały dochód trafi do UNICEF. Organizacja pomaga rodzinom w Ukrainie, którym potrzebna jest pomoc medyczna, woda czy podstawowe środki do życia.

Sprawdź także: Ukraiński zespół przerobił hit The Clash. Oto Kyiv Calling

Come Together – hit The Beatles

Come Together pochodzi z jedenastej płyty The BeatlesAbbey Road. Krążek ukazał się w 1969 roku. Utwór doczekał się wielu coverów, które na przestrzeni lat wykonywali między innymi Aerosmith, Michael Jackson, Gary Clark Jr., Tina Turner czy Arctic Monkeys. Kawałek był wielkim komercyjnym sukcesem, spędzając między innymi 16 tygodni na liście Billboard Hot 100. Come Together dotarło do szczytu zestawienia.

The Beatles – Come Together

Wytwórnia COP International zawiązała okazjonalną muzyczną supergrupę. Członkowie Rammstein, Faith No More czy Ministry wspólnie wykonali utwór Come Together z repertuaru The Beatles. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →