fot. Nick Fancher

Jaka będzie nowa płyta Muse? Matt Bellamy odpowiada


24 marca 2022

Podziel się newsem:

Matt Bellamy, frontman zespołu Muse, zdradził nieco szczegółów odnośnie nadchodzącej płyty grupy. Co krążek ma wspólnego z Adele?

Jakie jest Will Of The People?

Muse wyda w tym roku swój dziewiąty studyjny album. Brytyjczycy przyzwyczaili nas do eksperymentowania i mieszania gatunków na przestrzeni całej dyskografii. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym Will Of The People? Na to pytanie w The Zane Lowe Show odpowiedział frontman zespołu Matt Bellamy.

Zawsze próbowaliśmy myśleć nieszablonowo. Nigdy nie tworzyliśmy w jednym, konkretnym gatunku. Ta płyta przebiega drogę od metalu, przez pop, nasze początki, po utwór w stylu Adele. Jest też dużo elektroniki. Wyprodukowaliśmy ją w całości sami. Analizowaliśmy wszystko, co do tej pory stworzyliśmy. Ostatni kawałek na płycie nosi tytuł We Are Fucking Fucked. Jestem z niej bardzo zadowolony i dumny. Uważam, że jest to nasza najlepsza płyta.

Bellamy odniósł się także do większej roli, którą na tej płycie odegrał Dominic Howard, perkusista zespołu.

Pozwoliłem Domowi nieco przejąć dowodzenie. Z tego powodu stworzenie tej płyty zajęło dwa lata. Czekaliśmy dosłownie tydzień, żeby podjął decyzję w jakiejś sprawie. Zwykle ja wszystko pośpieszam. On jest bardzo wolny, potrzebuje czasu na decyzję. Wiele razy pozwoliłem mu decydować odnośnie tego, co było dobre, a co nie.

Dziewiąta płyta Muse

Will Of The People ukaże się dopiero 26 sierpnia.

Will Of The People powstało w Los Angeles i Londynie pod wpływem rosnącej niepewności i niestabilności na całym świecie. Pandemia, nowe wojny w Europie, masowe protesty i zamieszki, próby insurekcji, zachwianie się zachodniej demokracji, wzrost autorytaryzmu, pożary, katastrofy naturalne i destabilizacja światowego porządku – wszystko to stworzyło Will Of The People. Był to dla nas wszystkich czas pełen niepokoju i zmartwień. Zachodnie imperium i świat naturalny, które przez długi czas nas otulały, są naprawdę zagrożone. Ten album jest osobistym przewodnikiem przez te lęki i przygotowaniem na to, co nastanie po nich.

– czytamy w enigmatycznej zapowiedzi

Tracklista i okładka nadchodzącej płyty Muse prezentują się następująco:

Muse – Will Of The People – tracklista

  1. Will Of The People
  2. Compliance
  3. Liberation
  4. Won’t Stand Down
  5. Ghosts (How Can I Move On)
  6. You Make Me Feel Like It’s Halloween
  7. Kill Or Be Killed
  8. Verona
  9. Euphoria
  10. We Are Fucking Fucked
Jaka będzie nowa płyta Muse? Matt Bellamy odpowiada
okładka płyty Muse – Will Of The People

Zespół wydał do tej pory dwa utwory promujące wydawnictwo: Won’t Stand Down oraz Compliance. Klip do tego drugiego powstał w Polsce.

Muse – Compliance

Matt Bellamy, frontman zespołu Muse, zdradził nieco szczegółów odnośnie nadchodzącej płyty grupy. Co krążek ma wspólnego z Adele? Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Jakie […]

Kup bilety na koncerty BOKKA

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →