fot. Shutterstock/Lisovskaya Natalia

Holandia i jedno z jej miast jako pierwsze zakazało reklam mięsa w miejscach publicznych


08 września 2022

Podziel się newsem:

Holandia całkowicie zakaże reklamowania mięsa w miejscach publicznych? Miasteczko Haarlem wprowadza ogromną rewolucję do własnej przestrzeni.

Mięso już nie będzie reklamowane

Jedno z holenderskich miast zostało pierwszym miastem na świecie, w którym wprowadzono całkowity zakaz reklamowania mięsa w miejscach publicznych.

Przeczytaj także: Snapchat usuwa kontrowersyjne filtry po aferze w Nowej Zelandii

Holandia
fot. TVN

Rewolucyjnym miasteczkiem zostało Haarlem, które położone jest w środkowej części Holandii. 160-tysięczne miasto w pobliżu Amsterdamu zgodziło się od 2024 roku zakazać reklam intensywnie hodowanego mięsa w miejscach publicznych takich jak autobusy, wiaty i ekrany. Jest to pierwsza taka akcja na świecie.

Produkcja mięsa jest bardzo szkodliwa dla klimatu, więc nie chcemy zachęcać ludzi do dokonywania wyborów, które są złe dla środowiska

– mówi radny partii GroenLinks.

Decyzja przez stacjonujący tam samorząd została podjęta dzięki złożonemu wnioskowi partii GroenLinks.

Produkcja mięsa jest bardzo szkodliwa dla klimatu, więc nie chcemy zachęcać ludzi do dokonywania wyborów, które są złe dla środowiska

– powiedział radny Ziggy Klazes.

Wiadomo jednak, że pomimo uchwalonego zakazu ustawa nie wejdzie w życiu od razu, ponieważ miasto jest związane umowami z operatorami wiat przystankowych i ekranów w przestrzeni publicznej.

Są głosy sprzeciwu wobec holenderskiej akcji

Sama sprawa nie przejdzie oczywiście bez większego echa, a wprowadzony zakaz został skrytykowany przez holenderski przemysł mięsny, a także niektóre partie polityczne, które postrzegają go jako formę cenzury i stygmatyzacji osób jedzących mięso.

Zakaz reklam z powodów politycznych jest niemal dyktatorski

– powiedział w oświadczeniu Joey Rademaker, radny prawicowej partii BVNL w Haarlemie.

Holenderski organ przemysłu mięsnego, Centrale Organisatie voor de Vleessector, powiedział, że władze Haarlemu „posuwają się za daleko”.

Holandia całkowicie zakaże reklamowania mięsa w miejscach publicznych? Miasteczko Haarlem wprowadza ogromną rewolucję do własnej przestrzeni. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym cypherze […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →