„Można panikować”. Polski profesor bohaterem dokumentu o zmianach klimatycznych

Podziel się newsem:

Profesor Szymon Malinowski jest bohaterem filmu dokumentalnego Można panikować, który traktuje o zmianach klimatycznych. Można go obejrzeć za darmo na YouTube.

Profesor Szymon Malinowski to 62-letni fizyk atmosfery i dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dużą część swojej pracy naukowej poświęcił zmianom klimatycznym, przed którymi od lat ostrzega.

Ludzie mają nie wiedzę, a poglądy -portret profesora Szymona Malinowskiego w dokumencie Można panikować

Dokument Można panikować, w reżyserii Jonathana L. Ramsey’a, przestawia przepełniony nostalgią portret profesora. Malinowski, który przez całe życie zawodowe edukuje innych w sprawach związanych z klimatem, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia. Film pokazuje także skalę zmian klimatycznych w Polsce na przestrzeni lat oraz stosunek władz i ludzi do ich skutków.

można panikować

Amerykański twórca filmów dokumentalnych, Jonathan L. Ramsey od 10 lat mieszka w Polsce. W tym czasie zrealizował dwa filmy na temat odnajdowania się w polskiej rzeczywistości: Living with Warsaw (2016) i One Man’s Brexit (2017) oraz film traktujący o problemie zanieczyszczenia powietrza w Polsce – Smog Wars (2018).

Pomysł na film dotyczący zmieniającego się klimatu powstał, gdy reżyser zobaczył, jak profesor Malinowski wypowiadał się o zmianach klimatycznych w telewizji.

Z wielką pasją opowiadał o topniejących lodowcach, pożarach i zrujnowanych krajobrazach. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jego przesłanie zjednoczy dużą liczbę ludzi, jeśli dowiemy się więcej o tym, kim profesor jest prywatnie, np. gdzie dorastał i jakie wydarzenia ukształtowały jego światopogląd.

Jonathan L. Ramsey, moznapanikowac.pl

Dokument Można panikować znalazł się w selekcji 17. edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Produkcja będzie dostępna do obejrzenia za darmo na YouTube do 7 czerwca.

Można panikować, reż. Jonathan L. Ramsey, prod. 2020

Profesor Szymon Malinowski jest bohaterem filmu dokumentalnego Można panikować, który traktuje o zmianach klimatycznych. Można go obejrzeć za darmo na YouTube. Profesor Szymon Malinowski to 62-letni fizyk atmosfery i dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dużą część swojej pracy naukowej poświęcił zmianom klimatycznym, przed którymi od lat ostrzega. Ludzie mają nie wiedzę, a poglądy […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.