TOP 10: na co czekamy – wrzesień 2020


31 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Nadchodzi wrzesień, a wraz z nim kolejna dawka premier muzycznych, filmowych i serialowych. Nie zabraknie też wyjątkowych wydarzeń. Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę w najbliższych tygodniach.

Prezentujemy nasze zestawienie najciekawszych premier nadchodzącego miesiąca. Sprawdźcie, na jakie płyty, filmy, seriale i wydarzenia czekamy we wrześniu.

Muzyka – wrzesień 2020

4 września – Hurts – Faith

Hurts Faith wrzesień 2020
Hurts – Faith – okładka albumu

Hurts powracają po trzech latach wydawniczej przerwy. Na 4 września zapowiedziana jest premiera ich piątego albumu studyjnego, zatytułowanego Faith. Jak zapowiadają, będą to najbardziej osobiste piosenki w karierze zespołu. Płytę zapowiadają single: Voices, Suffer, Redemption i Somebody.

18 września – Krzysztof Zalewski – Zabawa

Krzysztof Zalewski - Zabawa wrzesień 2020
Krzysztof Zalewski – Zabawa – okładka albumu

We wrześniu ukaże się także nowy, długo wyczekiwany album od Krzysztofa Zalewskiego. Zabawa, bo taki tytuł będzie nosić trzeci, solowy album muzyka, ukaże się już 18 września.  Na krążku znajdzie się 11 utworów, w tym znane już single: Tylko nocą oraz Annuszka.

25 września – Vito Bambino – Poczekalnia

Vito Bambino - Poczekalnia wrzesień 2020
Vito Bambino – Poczekania – okładka albumu

Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino, znany z zespołu Bitamina, wydaje swój solowy album. Poczekalnia ukaże się 25 września nakładem polskiego oddziału Def Jam Recordings. Krążek zapowiadają single: Bunkrów nie ma, Rampage oraz Oddaj w duecie z Natalią Szroeder.

Seriale – wrzesień 2020

3 września – Wychowane przez wilki – HBO GO

Serial Wychowane przez wilki, którego producentem wykonawczym jest Ridley Scott, opowiada o dwóch androidach, które mają za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Produkcję będzie można obejrzeć od 3 września na platformie HBO GO.

14 września – Dzień trzeci – HBO

Dzień trzeci to 6-odcinkowy miniserial HBO. Produkcja podzielona będzie na dwie części – Lato, w której główny bohater Sam, grany przez Jude’a Law, przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje oraz Zima, w której główna bohaterka Helen, grana przez Naomi Harris, przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością.

18 września – Ratched – Netflix

Ratched to serial Ryana Murphy’ego, opowiadający historię pielęgniarki Mildred Ratched znanej z filmu Lot nad kukułczym gniazdem. W 1947 r. Mildred przyjeżdża do Północnej Kalifornii szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, w którym zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. W roli głównej zobaczymy Sarę Paulson.

Filmy – wrzesień 2020

18 września – 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa. Za reżyserię filmu odpowiada Jan Holoubek, natomiast na ekranie zobaczymy m.in. Agatę Kuleszę, Jana Frycza czy Magdalenę Różdżkę. W rolę Tomasza Komendy wcielił się Piotr Trojan.

Film promuje singiel 25 lat niewinności w wykonaniu Kazika Staszewskiego.

23 września – Enola Holmes – Netflix

Film opowiada o młodszej siostrze Sherlocka Holmesa. Enoli (w tej roli znana z serialu Stranger Things Millie Bobbie Brown), która w dzień swoich 16. urodziny odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) zaginęła. Nastolatka trafia pod opiekę starszych braci: Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Ekranizacja opowieści autorstwa Nancy Springer początkowo miała trafić na ekrany kin, ale w związku z zawirowaniami związanymi z pandemią, zdecydowano się na premierę na Netflixie.

Wydarzenia – wrzesień 2020

1-6 września – Up To Date Festival 2020

Up To Date to jeden z niewielu festiwalu, które odbędą się w tym roku. Zaplanowane na aż 6 dni wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej – koncerty będą odbywać się na żywo przy ograniczonej liczbie publiczności oraz transmitowane online.

Na line-up festiwalu składają się przedstawiciele hip-hopu, klubowej elektroniki i muzyki eksperymentalnej. Pełen program znajdziecie na stronie wydarzenia, a bilety na stronie Biletomat.pl.

Wydarzenia odbywać się będą na Stadionie Miejskim, w klubie FOMO, w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

4-18 września – Millenium Docs Against Gravity

Również w formule hybrydowej odbędzie się tegoroczna, 17. edycja Millenium Docs Against Gravity. To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach.

  • Warszawa 4-13 września 2020
  • Wrocław 4-13 września 2020
  • Gdynia 9-18 września 2020
  • Katowice 4-13 września 2020
  • Poznań 4-13 września 2020
  • Lublin 7-13 września 2020
  • Bydgoszcz 5-13 września 2020

W programie znajdziecie prawie 150 filmów, odnoszących się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, psychologii, nauce, sporcie, sztuce, architekturze i modzie.

Podczas Millenium Docs Against Gravity swoją premierę będzie miał dokument o raperze Quebonafide.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.