„Kupuję, nie marnuję” w Lidl – dlaczego warzywa i owoce zniknęły z promocji?


22 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sklepy sieci Lidl wycofały ze swojej akcji promocyjnej "Kupuję, nie marnuję" warzywa i owoce. O co chodzi i czy produkty wrócą na specjalne półki?

Czym jest akcja Kupuję, nie marnuję w Lidlu?

Akcja Kupuję, nie marnuję, którą Lidl wprowadził kilka miesięcy temu we wszystkich swoich sklepach cieszy się ogromną popularnością. Klienci z chęcią kupują ze specjalnej półki produkty, którym zbliża się data ważności, dzięki czemu są one przecenione o 50%.

kupuję nie marnuję lidl

Promocją były objęte: świeże mięso, drób, ryby, produkty chłodnicze, pakowany chleb, ciasta oraz od niedawna – warzywa i owoce. Te jednak szybko zniknęły z półek Kupuję, nie marnuję i to nie dlatego, że zostały wykupione. Lidl postanowił wycofać je z promocji.

Warzywa i owoce poza zasięgiem ekologicznych działań Lidla

Klientów bardzo zaskoczyła ta zmiana. Wielu z nich zaczęło się zastanawiać, dlaczego z walki o bardziej ekologiczne życie, która niewątpliwie się dziś toczy, zostały wykluczone tak ważne składniki naszej diety, jakimi są warzywa i owoce.

Okazuje się, że włączenie tych produktów w promocję Kupuję, nie marnuję było jedynie fazą testową akcji Lidla, która właśnie dobiegła końca. Ostatecznie warzywa i owoce zostały z niej wycofane. Co poszło nie tak i dlaczego nie możemy już kupić ich 50% taniej? Pracownicy nie odpowiadają wprost na to pytanie.

Chcielibyśmy podkreślić, iż firma Lidl Polska zawsze funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa a podejście do tematu niemarnowania żywności jest stałym i ważnym elementem społecznej odpowiedzialności biznesu Lidl Polska. Na poziomie każdego sklepu optymalizujemy wielkości zamówień oraz prowadzimy system przecen, aby skutecznie minimalizować ryzyko marnowania. Każdy sklep monitoruje termin przydatności do spożycia sprzedawanych artykułów – gdy czas ten jest krótki, produkty objęte są przeceną.

Katarzyna Nielipińska z Biura Prasowego Lidl Polska podkreśla również, że sieć sklepów współpracuje z Polskim Bankiem Żywności i organizacją Caritas Polska. Wraz z nimi wspólnie organizuje wiele akcji mających na celu pomaganie i uświadamianie społeczeństwa w zakresie problemu związanego z marnowaniem żywności. Co jednak dzieje się z przeterminowanymi warzywami i owocami? Tego niestety nie udało nam się ustalić.

kupuję nie marnuję lidl

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: