Lidl sprzedaje buty stworzone z plastiku z recyklingu


05 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Lidl wprowadził do sprzedaży buty marki Crivit wyprodukowane z recyklingowego plastiku. Są one dostępne we wszystkich stacjonarnych sklepach sieci w Polsce oraz w sklepie online.

Lidl sprzedaje buty z recyklingowego plastiku

Buty Crivit Ocean Bound Plastic są dostępne od 27 lipca w sklepie internetowym oraz od 3 sierpnia stacjonarnie, w cenie 59,90 zł. Górna cześć została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25% materiału pochodzi z plastiku zalegającego na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, natomiast pozostałe 75% to tradycyjnie zbierane i poddawane recyklingowi butelki PET.

W Lidlu wiemy, że każda plastikowa torba, butelka czy słomka ma znaczenie – bo na całym świecie są ich miliardy. Dlatego podjęliśmy zobowiązanie REset Plastic i ograniczamy ilość plastiku w opakowaniach naszych produktów. Wykorzystanie recyklingowego plastiku do produkcji obuwia to nasz kolejny krok w walce o czystszą planetę – Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate Communications Lidl Polska

lidl buty z recyklingu

Jak powstają buty Crivit z recyklingowanego plastiku?

Plastik wykorzystany do produkcji obuwia powstał z butelek PET, które są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową. Na jedną parę butów, w zależności od rozmiaru, wykorzystano od 8 do 16 butelek.

Materiał jest wytrzymały i oddychający. Buty są dostępne w wersji damskiej i męskiej w różnych opcjach kolorystycznych.

lidl buty z recyklingu

Lidl – strategia REset Plastic

Opisane wyżej buty są częścią szerszej strategii, obejmującej 5 obszarów działania:

REduce – rezygnacja z plastiku wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, działając przy tym w sposób odpowiedzialny

REdesign – projektowanie opakowań produktów, które są możliwe do recyklingu i tym samym pozostają w obiegu zamkniętym

REcycle – Zbieranie, sortowanie i poddawanie recyklingowi opakowań produktów tak, aby pozostawały w obiegu zamkniętym

REmove – wsparcie redukcji plastiku we wszystkich obszarach działalności

REsearch – inwestycja w badania i rozwój rozwiązań sprzyjających redukcji plastiku oraz edukacja w zakresie recyklingu i ochrony zasobów

reset plastic lidl

O innych ekologicznych rozwiązaniach wprowadzonych w sklepach sieci Lidl pisaliśmy tutaj.

Lidl wprowadził do sprzedaży buty marki Crivit wyprodukowane z recyklingowego plastiku. Są one dostępne we wszystkich stacjonarnych sklepach sieci w Polsce oraz w sklepie online. Lidl sprzedaje buty z recyklingowego plastiku Buty Crivit Ocean Bound Plastic są dostępne od 27 lipca w sklepie internetowym oraz od 3 sierpnia stacjonarnie, w cenie 59,90 zł. Górna cześć […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.