fot. materiały promocyjne

Gamescom 2022 Opening Night za nami. Sprawdź, co czeka graczy w najbliższej przyszłości


24 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gamescom 2022 oficjalnie się rozpoczął. W noc otwarcia byliśmy świadkami zapowiedzi gier, które w przyszłości zawładną sprzętami graczy. Pojawiło się także nietypowe oświadczenie Hideo Kojimy i nowości sprzętowe od PlayStation.

Nowości zapowiedziane podczas Gamescom Opening Night

Wczoraj o 20:00 rozpoczęła się noc otwarcia tegorocznej edycji Gamescomu. Wydarzenie można było obejrzeć online, natomiast transmisję prowadzono z Kolonii w Niemczech. W trakcie pierwszych kilku godzin całego eventu zaprezentowano szereg tytułów, które gracze niedługo będą mogli wypróbować w swoich domach.

Zobacz: PlayStation 5 pozwoli poczuć magię Hogwarts Legacy? Tak sugeruje japoński gigant

Na uczestników czekały zwiastuny nie tylko już wyczekiwanych produkcji, jak chociażby Dziedzictwo Hogwartu, ale również zupełnie nowe gry. Jedną z nich była Dune Awakening, czyli open world survival MMO osadzony w uniwersum Diuny. Wcielimy się tam w bohatera muszącego przetrwać na piaskach Arrakis. Na razie nie wiadomo, kiedy gra ukaże się na rynku.

Dune Awakening – oficjalny zwiastun

Wspomniany wcześniej trailer Hogwarts Legacy ukazał graczom zupełnie nowe oblicze Hogwartu. Deweloperzy zaprezentowali, z czym może wiązać się stosowanie czarnej magii przez uczniów. To jednak nie koniec. Na końcu materiału podzielono się zawartością wersji Deluxe gry. Kupując Hogwarts Legacy przed premierą, gracz otrzyma elementy ekwipunku z zestawu Dark Arts oraz 72-godzinny early access. Dziedzictwo Hogwartu będzie dostępne od 10 lutego 2023 roku.

Dziedzictwo Hogwartu – zwiastun rozgrywki

Miłośnicy souls-like’ów także otrzymali obiecującą zapowiedź w trakcie Gamescom Opening Night. W trakcie imprezy zapowiedziano, że CI Games powraca z The Lords of the Fallen. Gra w nowej odsłonie będzie oparta na silniku Unreal Engine 5, a tytuł ma być aż pięciokrotnie większy od pierwowzoru sprzed ośmiu lat. Nie podano na razie daty premiery.

The Lords of the Fallen – oficjalny zwiastun

Jednym z największych zaskoczeń może być to, że Dead Island w końcu doczeka się sequela. Twórcy Dead Island 2 zapewniają, że eskploracja Los Angeles nie będzie niczym ograniczona, podobnie jak system walki. Premierę gry zaplanowano na 3 lutego.

Dead Island 2 – oficjalny zwiastun

Jeśli ktoś zastanawiał się nad tym, jak wyglądałby Pinokio w steampunkowej oprawie, nie musi się już kłopotać. Lies of P, gra inspirowana Bloodbornem, to hołd dla Carla Collodiego. Tytuł przedstawia bohaterów książki Pinokio w bardziej mrocznym wydaniu, które poznamy w przyszłym roku.

Lies of P – oficjalny zwiastun

Jeśli Lies of P nie zaspokaja potrzeby mroku, z pomocą przychodzą twórcy Dead Space z nowym projektem. 2 grudnia tego roku zadebiutuje The Callisto Protocol. Będzie to survival horror, którego fragment rozrywki zaprezentowano wczoraj. W wideo widzimy nie tylko setting, ale także elementy wyposażenia i niektórych wrogów.

The Callisto Protocol – gameplay

W trakcie Gamescom Opening Night, oprócz zapowiedzi pełnych gier, pojawiły się także materiały promujące dodatki do tytułów już istniejących. Pierwszy z nich to Bloody Ties, czyli rozszerzenie do Dying Light 2. Będzie to pierwszy płatny dodatek do tego tytułu od Techlandu. Dzięki niemu gracze będą mogli wejść na arenę, gdzie będą walczyć na śmierć i życie z innymi ludźmi lub zombie. Bloody Ties będzie dostępne od 13 października.

Dying Light 2: Stay Human – Bloody Ties – oficjalny zwiastun

Kolejnym z dodatków jest Lightfall, które wzbogaci zawartość Destiny 2. Deweloperzy postanowili nadać grze cyberpunkowego charakteru, wypełniając świat neonami. Dodatek do Destiny 2 zadebiutuje 28 lutego 2023.

Destiny 2: Lightfall – oficjalny zwiastun

Po sukcesie m.in. Ghost of Tsushima japoński setting cieszy się coraz większą popularnością. Podczas Gamescom Opening Night zaprezentowano zwiastun kolejnej gry osadzonej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Where Winds Meet to RPG z otwartym światem i rozbudowanym systemem walki.

Where Winds Meet – oficjalny zwiastun

Oprócz nadchodzących tytułów znalazło się również miejsce na zaprezentowanie nowego sprzętu. Sony pochwaliło się nową odsłoną pada DualSense – DualSense Edge. Kontroler przeznaczony do PlayStation 5 otrzyma dodatkowe przyciski, wymienne analogi, skrócenie skoku spustów i motylki z tyłu pada. Jednocześnie urządzenie zachowa wszystkie funkcje z podstawowej wersji. Produkt powstał z myślą o wymagających graczach i e-sportowcach, jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

DualSense Edge – prezentacja

W trakcie imprezy kilka słów o nadchodzących projektach opowiedział Hideo Kojima. Legenda gamingu nie zapowiedziała jednak żadnej gry, natomiast… ogłosiła start podcastu. Brain Structure będzie opowiadać o procesie twórczym, a także przybliżać postać samego Kojimy. Program usłyszycie wyłącznie na Spotify co tydzień od 8 września. Będzie on dostępny zarówno po angielsku, jak i po japońsku.

Hideo Kojima ogłasza własny podcast

Gamescom 2022 oficjalnie się rozpoczął. W noc otwarcia byliśmy świadkami zapowiedzi gier, które w przyszłości zawładną sprzętami graczy. Pojawiło się także nietypowe oświadczenie Hideo Kojimy i nowości sprzętowe od PlayStation. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →