Fisz Emade Tworzywo zapowiadają nowy album singlem „Nie za miłe wiadomości”

Podziel się newsem:

Singiel Nie za miłe wiadomości to pierwsza zapowiedź dwupłytowego albumu Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty, który ukaże się w 2021 roku.

Fisz Emade Tworzywo zapowiadają dwupłytowy album

Nowy album Fisz Emade Tworzywo, o tytule Ballady i Protesty ujrzy światło dzienne dopiero jesienią 2021 roku. Będzie się on składał z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.

Pierwsza z nich – Ballady, będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. Będą to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety Ziemi.

Druga opowieść to płyta Protesty. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz skomentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo oraz zada pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Dziś do sieci trafił pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo. Początkowo miał on się pojawić w maju, jednak wówczas muzycy zdecydowali się na publikację protest songu Mój kraj znika, w odpowiedzi na wydarzenia w radiowej Trójce.

Nie za miłe wiadomości – pierwsza zapowiedź albumu Ballady i Protesty

Utwór Nie za miłe wiadomości opowiada o nierównościach społecznych. Teledysk, który go ilustruje został nakręcony w rejonie miasta Akra w Ghanie. Znajduje się tam ogromne „cmentarzysko” odpadów – 41 milionów ton śmieci. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Marek Skrzecz.

Według prognoz Banku Światowego brak środków na programy redukujące ubóstwo w budżetach afrykańskich państw oraz niskie tempo wzrostu gospodarczego spowodują, że do 2030 roku aż 90 procent biednych z całego świata będzie mieszkało w Afryce.

Tekst może mieć także uniwersalny charakter. „Luksusowi panowie“ to osoby kierujące losami Planety Ziemi, które są jednocześnie oderwane od rzeczywistości i prawdziwych problemów dzisiejszego świata. Takie to dziwne czasy, że kłamcy i cwaniacy wydają moralne wyroki, że od hipokrytów zależy nasz los

Fisz

Fisz Emade Tworzywo – Nie za miłe wiadomości

Singiel Nie za miłe wiadomości to pierwsza zapowiedź dwupłytowego albumu Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty, który ukaże się w 2021 roku. Fisz Emade Tworzywo zapowiadają dwupłytowy album Nowy album Fisz Emade Tworzywo, o tytule Ballady i Protesty ujrzy światło dzienne dopiero jesienią 2021 roku. Będzie się on składał z dwóch odrębnych opowieści muzycznych. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →