Facebook / Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade Tworzywo z kolejną zapowiedzią nadchodzącej płyty


22 października 2021

Podziel się newsem:

Ok boomer! to nowa propozycja od zespołu Fisz Emade Tworzywo. Już za kilka dni ukaże się ich dwupłytowy album – Ballady i Protesty.

Fisz Emade Tworzywo na ostatniej prostej przed premierą płyty

Fisz Emade Tworzywo raz po raz zaskakują, zmieniając style i poruszając się w gatunkowych sferach, które chyba tylko oni sami rozumieją. Nadchodzące, dwupłytowe wydawnictwo Ballady i Protesty to powrót do muzyki, która kształtowała ich w latach 90. Dźwięki garażowego rocka, hip-hopu i elektroniki zetrą się z fortepianowymi, spokojnymi kompozycjami. Nie można też zapomnieć o tekstach Fisza, który bawiąc się słowami, nie uciekł od komentarza obecnej sytuacji społeczno-politycznej czy zmian klimatycznych. Nie braknie także nieco bardziej osobistych tekstów Bartka Waglewskiego.

Ballady i Protesty promowane są przez kawałki Mój kraj znika, Nie za miłe wiadomości, Kurz, 2020, 1,5 metra oraz Za mało czasu. Do tego grona dołącza teraz Ok boomer!

Fisz Emade Tworzywo z kolejną zapowiedzią nadchodzącej płyty
Ok boomer! – okładka singla

Bracia Waglewscy kontra kryzys wieku średniego

Ok boomer! jest ponad ośmiominutową kompozycją. Wydawać by się mogło, że ciężko będzie zapełnić ten czas. Minimalistyczna, ale hipnotyzująca warstwa instrumentalna autorstwa Emade sprawia jednak, że kawałek mija w mgnieniu oka. Ok boomer! to Fisz Emade Tworzywo w najlepszym wydaniu.

Dzień dobry, utwór Ok boomer! kończy naszą podwójną płytę Ballady i Protesty. To ironiczne spojrzenie na pewne nieodwracalne zmiany, które zachodzą na terenie starzejących się organizmów i rozumów. To rozgadany utwór pełny czarnego humoru o zmianie pokoleniowej, ale i o protekcjonalnym wtrącaniu się w sprawy młodych. Trochę też o języku, który tak szybko się wulgaryzuje, no ale przede wszystkim to autoironiczna opowieść o kryzysie wieku średniego. Słowo boomer pierwszy raz usłyszałem od swojego syna. Chociaż zmienia ono znaczenie, myślę, że dość trafnie określa mądrali, którzy wypowiadają się o świecie młodych. Paradoksalnie to tekst także o poczuciu odrzucenia, o wykluczeniu, które starsze pokolenia odczuwają często dość drastycznie. Utwór nie trafi raczej na radiowe playlisty bo jest za długi (ponad 8 minut) i zawiera słowa uznawane powszechnie za wulgarne, ale zdecydowaliśmy się zaprezentować go przed premierą płyty, bo jest dla nas ważny i nie bez powodu zamyka całość.

czytamy w social mediach Fisz Emade Tworzywo

Ballady i Protesty ukażą się już 29 października, a w międzyczasie możemy rozkoszować się kolejnym kawałkiem.

Fisz Emade Tworzywo – Ok boomer!, posłuchaj utworu

Ok boomer! to nowa propozycja od zespołu Fisz Emade Tworzywo. Już za kilka dni ukaże się ich dwupłytowy album – Ballady i Protesty. Fisz Emade Tworzywo na ostatniej prostej przed premierą płyty Fisz Emade Tworzywo raz po raz zaskakują, zmieniając style i poruszając się w gatunkowych sferach, które chyba tylko oni sami rozumieją. Nadchodzące, dwupłytowe […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →