kadr z prezentacji silnika Unreal Engine 5.2

Epic Games prezentuje możliwości nowego Unreal Engine


27 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Epic Games odsłoniło karty i zaprezentowało ogromne możliwości nowo opracowanej wersji silnika Unreal Engine 5.2.

Gry jak rzeczywistość

Od wielu miesięcy mówi się, że silnik Unreal Engine 5 od firmy Epic Games zrewolucjonizuje rynek gier. Jego możliwości są wręcz niesamowite, a to, co robi największe wrażenie, to fotorealizm. Silnik ten jest kolejnym krokiem w stronę gier wyglądających jak rzeczywistość. Podczas tegorocznej konferencji Games Developer Conference Epic zaprezentował najnowsze funkcje silnika w wersji 5.2. Jedną z opcji był Metahuman Animator, który pozwala na dokładniejsze niż kiedykolwiek odtworzenie ludzkiej twarzy. Już nie chodzi jedynie o wygląd, ale także o realistyczną mimikę i ruchy, które wpływają na realizm nawet bardziej niż kolejne ukazanie fotorealistycznych zmarszczek. Pełne nagranie z prezentacji na konferencji GDC znajdziecie poniżej.

Pełna prezentacja Epic Games

Kolejne produkcje na Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 i kolejne jego wersje, będą z całą pewnością silnikami, które zdominują świat gier w najbliższych latach. Kolejne trailery i oficjalne doniesienia wskazują na stawianie produkcji właśnie na tym silniku. Mowa chociażby o remake’u Wiedźmina z 2007 roku. Na silnik od Epic Games trafił już Fortnite czy ostatnia gra z serii Call Of Duty, a fani prześcigają się w fanowskich wersjach starych gier przeniesionych na ten silnik. Taka sytuacja miała miejsce między innymi z GTA: San Andreas czy Need For Speed: Underground 2.

Epic Games odsłoniło karty i zaprezentowało ogromne możliwości nowo opracowanej wersji silnika Unreal Engine 5.2. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Gry jak rzeczywistość Od wielu miesięcy mówi się, że silnik […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →