kadr z prezentacji silnika Unreal Engine 5.2

Epic Games prezentuje możliwości nowego Unreal Engine


27 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Epic Games odsłoniło karty i zaprezentowało ogromne możliwości nowo opracowanej wersji silnika Unreal Engine 5.2.

Gry jak rzeczywistość

Od wielu miesięcy mówi się, że silnik Unreal Engine 5 od firmy Epic Games zrewolucjonizuje rynek gier. Jego możliwości są wręcz niesamowite, a to, co robi największe wrażenie, to fotorealizm. Silnik ten jest kolejnym krokiem w stronę gier wyglądających jak rzeczywistość. Podczas tegorocznej konferencji Games Developer Conference Epic zaprezentował najnowsze funkcje silnika w wersji 5.2. Jedną z opcji był Metahuman Animator, który pozwala na dokładniejsze niż kiedykolwiek odtworzenie ludzkiej twarzy. Już nie chodzi jedynie o wygląd, ale także o realistyczną mimikę i ruchy, które wpływają na realizm nawet bardziej niż kolejne ukazanie fotorealistycznych zmarszczek. Pełne nagranie z prezentacji na konferencji GDC znajdziecie poniżej.

Pełna prezentacja Epic Games

Kolejne produkcje na Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 i kolejne jego wersje, będą z całą pewnością silnikami, które zdominują świat gier w najbliższych latach. Kolejne trailery i oficjalne doniesienia wskazują na stawianie produkcji właśnie na tym silniku. Mowa chociażby o remake’u Wiedźmina z 2007 roku. Na silnik od Epic Games trafił już Fortnite czy ostatnia gra z serii Call Of Duty, a fani prześcigają się w fanowskich wersjach starych gier przeniesionych na ten silnik. Taka sytuacja miała miejsce między innymi z GTA: San Andreas czy Need For Speed: Underground 2.

Epic Games odsłoniło karty i zaprezentowało ogromne możliwości nowo opracowanej wersji silnika Unreal Engine 5.2. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Gry jak rzeczywistość Od wielu miesięcy mówi się, że […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →