fot. kvcper

Emas został nowym zawodnikiem Koka Beats


17 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Emas został nowym zawodnikiem Koka Beats. Pierwsze rzeczy zwiastujące nowy album już w przyszłym tygodniu. Sprawdź szczegóły!

Konsekwencja, która przekłada się na ciągły rozwój

Emas został ogłoszony jako nowy raper Koka Beats, ekipy Pezeta, w której wyda swój nadchodzący album. Będzie to powrót rapera po Zapomniałem Podlać Kwiaty, wydanym w 2020 roku. Od tamtego czasu można go było usłyszeć na singlu z Żytem. Jak zdradza sam Emas w informacji prasowej, na nowym albumie postawił na eklektyzm, w ramach którego możemy oczekiwać bardzo ciekawych gości:

Mój nowy album muzycznie jest mocno zróżnicowany. Nigdy nie postrzegałem siebie jako rapera, ale na płycie będzie można znaleźć też utwory, które są zachowane w typowo trueschoolowym klimacie. Jest trochę house’u, klubowych rzeczy i trochę eksperymentow – m.in.„punkowy” kawałek z legendami warszawskiej sceny alternatywnej. Dotychczasowi słuchacze będą mile zaskoczeni. W muzyce interesuje mnie konsekwencja, która przekłada się też na ciągły rozwój, co też będzie można usłyszeć na nowym krążku. 
Wkrótce premiera pierwszego singla. [..] jedyne, co chciałbym o nim powiedzieć, to przede wszystkim to, że nie zdradza on klimatu całej płyty. Jest to poniekąd opowieść o tym, że kochająca osoba może zmienić wszystko. Większa część albumu ma charakter dokumentalny, dlatego też historie przedstawione w singlu miały odzwierciedlenie w realnym życiu, co wg mnie w dzisiejszym rapie jest niespotykane. Za muzykę w pierwszym singlu odpowiada Suwal – producent znany m.in. ze składanek Flirtini, który współpracował z szerokim gronem artystów ze świata r&b i hip-hopu.

Ogłoszenie podpisanie kontraktu przez Emasa

Powrót do Koka Beats

Dla Emasa podpisanie umowy z Koka Beats było, jak sam twierdzi, bardzo naturalną decyzją. Warto przypomnieć, że ostatnia płyta, Zapomniałem Podlać Kwiaty, bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów, również została wydana w Koce. Emas komentuje swoją decyzję dopasowaniem:

Współpraca z Koka Beats zawiązała się w sposób naturalny. Znam się z Pezetem prywatnie, słuchamy podobnej muzyki i na pewnym etapie realizacji mojego albumu otrzymałem propozycję zrobienia tego razem. Ponadto w zalewie dzisiejszego rapu nie widziałem dla siebie miejsca i zwyczajnie nigdzie nie pasowałem, dlatego też postanowiłem zrobić to z ludźmi, których znam. 

Prawdopodobne jest więc pojawienie się Pezeta na nowej płycie Emasa. Czy jednak będzie miało to miejsce, przekonamy się za jakiś czas.

Emas został nowym zawodnikiem Koka Beats. Pierwsze rzeczy zwiastujące nowy album już w przyszłym tygodniu. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Konsekwencja, która przekłada się na ciągły rozwój […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →