kadr ze zwiastuna

Elvis Presley na dużym ekranie. Jest zwiastun biografii króla rock’n’rolla


18 lutego 2022

Podziel się newsem:

Elvis Presley zapisał się złotymi zgłoskami na kartach muzycznej historii. W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowego filmu o rock’n’rollowej ikonie.

Elvis swoje odczekał

Elvis nie będzie pierwszą tego typu produkcją, gdyż jeszcze w 1979 roku, dwa lata po śmierci Presleya, ukazał się film o takim samym tytule jak nadchodzący obraz. Za kamerą stanął wówczas legendarny dziś twórca Halloween, Coś czy Ucieczki z Nowego JorkuJohn Carpenter. Elvisa Presleya zagrał wtedy Kurt Russell. Powstało także kilka produkcji dokumentalnych czy dwa filmy o słynnym spotkaniu króla rock’n’rolla z prezydentem Richardem Nixonem. Elvis chciał wówczas uzyskać odznakę agenta biura ds. zwalczania narkotyków.

Film Elvis został zapowiedziany jeszcze w 2014 roku, jednak jego rozwój ruszył dopiero pięć lat później, kiedy w obsadzie produkcji znalazł się Tom Hanks, a na stanowisku reżysera i scenarzysty został zatrudniony Baz Luhrmann – autor Moulin Rouge! czy filmowej adaptacji Wielkiego Gatsby’ego. Jest to kolejna biograficzna produkcja, której możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Powstają również filmy o Michaelu Jacksonie i Bobie Marleyu.

Elvis Presley na dużym ekranie. Jest zwiastun biografii króla rock'n'rolla

Czas na rock’n’rolla

Elvis ma przedstawić życie muzyka, z naciskiem na ponad dwudziestoletnią, skomplikowaną relację między Presleyem, a jego menadżerem, pułkownikiem Tomem Parkerem, która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

W tytułową rolę wcieli się Austin Butler, zaś pułkownika Parkera zagra Tom Hanks. W obsadzie filmu znaleźli się także Olivia DeJonge (Priscilla Presley), Kodi Smith-McPhee (Jimmie Rodgers), David Wenham (Hank Snow), Dacre Montgomery (Stevie Binder), Luke Bracey (Jerry Schilling), Richard Roxburgh (Vernon Presley), Kelvin Harrison Jr. (B. B. King) i Gary Clark Jr. (Arthur „Big Boy” Crudup). Film zadebiutuje w kinach 24 czerwca 2022 roku.

Elvis, zobacz zwiastun filmu

Elvis Presley zapisał się złotymi zgłoskami na kartach muzycznej historii. W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowego filmu o rock’n’rollowej ikonie. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →