kadr ze zwiastuna

Elvis Presley na dużym ekranie. Jest zwiastun biografii króla rock’n’rolla


18 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Elvis Presley zapisał się złotymi zgłoskami na kartach muzycznej historii. W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowego filmu o rock’n’rollowej ikonie.

Elvis swoje odczekał

Elvis nie będzie pierwszą tego typu produkcją, gdyż jeszcze w 1979 roku, dwa lata po śmierci Presleya, ukazał się film o takim samym tytule jak nadchodzący obraz. Za kamerą stanął wówczas legendarny dziś twórca Halloween, Coś czy Ucieczki z Nowego JorkuJohn Carpenter. Elvisa Presleya zagrał wtedy Kurt Russell. Powstało także kilka produkcji dokumentalnych czy dwa filmy o słynnym spotkaniu króla rock’n’rolla z prezydentem Richardem Nixonem. Elvis chciał wówczas uzyskać odznakę agenta biura ds. zwalczania narkotyków.

Film Elvis został zapowiedziany jeszcze w 2014 roku, jednak jego rozwój ruszył dopiero pięć lat później, kiedy w obsadzie produkcji znalazł się Tom Hanks, a na stanowisku reżysera i scenarzysty został zatrudniony Baz Luhrmann – autor Moulin Rouge! czy filmowej adaptacji Wielkiego Gatsby’ego. Jest to kolejna biograficzna produkcja, której możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Powstają również filmy o Michaelu Jacksonie i Bobie Marleyu.

Elvis Presley na dużym ekranie. Jest zwiastun biografii króla rock'n'rolla

Czas na rock’n’rolla

Elvis ma przedstawić życie muzyka, z naciskiem na ponad dwudziestoletnią, skomplikowaną relację między Presleyem, a jego menadżerem, pułkownikiem Tomem Parkerem, która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

W tytułową rolę wcieli się Austin Butler, zaś pułkownika Parkera zagra Tom Hanks. W obsadzie filmu znaleźli się także Olivia DeJonge (Priscilla Presley), Kodi Smith-McPhee (Jimmie Rodgers), David Wenham (Hank Snow), Dacre Montgomery (Stevie Binder), Luke Bracey (Jerry Schilling), Richard Roxburgh (Vernon Presley), Kelvin Harrison Jr. (B. B. King) i Gary Clark Jr. (Arthur „Big Boy” Crudup). Film zadebiutuje w kinach 24 czerwca 2022 roku.

Elvis, zobacz zwiastun filmu

Elvis Presley zapisał się złotymi zgłoskami na kartach muzycznej historii. W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowego filmu o rock’n’rollowej ikonie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →