fot. Sigfird Casals

Bob Marley wybrany. Wiadomo, kto zagra muzyka w filmie biograficznym


14 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Bob Marley, legenda reggae i jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii, będzie bohaterem filmu biograficznego. Wiadomo już, kto wcieli się w Jamajczyka.

Bob Marley obsadzony

Bob Marley został kolejnym artystą, któremu został poświęcony film biograficzny. Jamajczyk dołączył zatem chociażby do Hanka Williamsa, Johnny’ego Casha, Raya Charlesa, Eltona Johna, Freddiego Mercury’ego czy Michaela Jacksona. Bob Marley był najbardziej znanym i największym przedstawicielem gatunku muzycznego, jakim jest reggae. To właśnie on przyczynił się do znaczącej popularyzacji jamajskiej kultury czy ruchu Rastafari, stając się jednocześnie ikoną popkultury. Wraz z zespołem The Wailers nagrał płytę The Wailing Wailers, która uważana jest za początek muzyki reggae. Film biograficzny o Bobie Marleyu został zapowiedziany już w 2018 roku, jednak dopiero teraz obsadzono główną rolę. Kto zagra słynnego muzyka?

Od Malcolma X, przez Obamę, po Marleya

W rolę prekursora reggae wcieli się brytyjski aktor Kingsley Ben-Adir. Bob Marley nie będzie pierwszą biograficzną rolą artysty, gdyż Ben-Adir wcielił się już w postać Malcolma X w filmie Pewnej nocy w Miami. Zagrał także Baracka Obamę w miniserialu Zasada Comeya – wyższa lojalność. Szerszą rozpoznawalność przyniosła mu rola w serialu The OA.

Bob Marley wybrany. Wiadomo, kto zagra muzyka w filmie biograficznym
fot. Shutterstock

Biografia Boba Marleya nie ma jeszcze ani tytułu, ani daty premiery. Wiadomo jednak, że film wyreżyseruje twórca produkcji King Richard: Zwycięska rodzina Reinaldo Marcus Green. Scenariusz napisze trio Zach Baylin, Frank E. Flowers oraz Terence Winter. Produkcją filmu zajmą się Ziggy Marley, Cederla Marley i Rita Marley, a więc odpowiednio: syn, córka i żona muzyka. Obraz ma skupić się na powstawaniu dziewiątej płyty zespołu Bob Marley & The WailersExodus, którą muzycy tworzyli w Londynie po nieudanej próbie zamachu na życie Boba Marleya. Co myślicie o wyborze aktora?

Bob Marley & The Wailers – Is This Love

Bob Marley, legenda reggae i jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii, będzie bohaterem filmu biograficznego. Wiadomo już, kto wcieli się w Jamajczyka. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Bob Marley obsadzony Bob Marley został kolejnym artystą, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →