fot. YouTube

Rzeczy Freddiego Mercury’ego na sprzedaż. W tym grzebień, który czesał jego wąsa


27 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Słynna przyjaciółka brytyjskiego gwiazdora wystawia na sprzedaż około 1500 przedmiotów zmarłego. Niektóre rzeczy osobiste robią wrażenie. Chcesz założyć na głowę koronę, którą nosił Freddie Mercury? A może przeczesać wąsa tym samym grzebieniem, co on?

Freddie Mercury w twoim domu

Po śmierci Freddiego Mercury’ego, legendarnego piosenkarza grupy Queen, jego majątek odziedziczyła jego bliska przyjaciółka Mary Austin. To ona towarzyszyła mu do ostatnich chwil i mówiło się, że pomimo homoseksualnych relacji Mercury’ego, dwójkę łączyła wielka miłość. Kobieta nie udziela się w życiu publicznym, ale od czasu do czasu wypowiada się na temat gwiazdora.

Teraz wystawia na sprzedaż osobiste przedmioty Mercury’ego. I to niemało, bo na specjalną aukcję trafi 1500 rzeczy. W czerwcu najciekawsze elementy z dobytku zostaną zaprezentowane w Nowym Jorku, Londynie, Los Angeles i Hongkongu. Do sprzedaży przedmioty trafią w sierpniu. Piosenkarz gromadził kolekcję przez 30 lat i trzymał wszystko w swoim domu w zachodnim Londynie.

„Przez wiele lat miałam przywilej życia w otoczeniu wszystkich cudownych rzeczy, które Freddie tak kochał. Ale lata minęły i nadszedł czas, abym podjęła tę trudną decyzję o zamknięciu bardzo szczególnego rozdziału w moim życiu” – powiedziała Austin w oświadczeniu prasowym wydanym w środę, jak cytuje „CNN”. „Freddie był niesamowitym i inteligentnym kolekcjonerem, który pokazał nam, że we wszystkim można znaleźć piękno”.

Korona, różowe okulary i rękopisy legendarnych tekstów

Skład kolekcji robi wrażenie. Znalazły się w niej między innymi wcześniej niepublikowane rękopisy We Are the Champions, jednej z najsłynniejszych piosenek zespołu Queen. Do sprzedaży trafią również różowe okulary w kształcie gwiazdek, bardzo zbliżone do tych, która miał na sobie w teledysku do We Will Rock You; gitara, która prawdopodobnie została przez niego użyta do nagrania Crazy Little Thing Called Love; kamizelka z teledysku do This Are the Days of Our Lives; linoryt Pabla Picassa Jacqueline au chapeau noir, który posiadał na własność Mercury. Można również kupić malutki grzebień do wąsów marki Tiffany & Co.

Najlepsze na koniec. W aukcji znajdzie się słynna korona Freddiego Mercury’ego oraz towarzyszący jej płaszcz, które wokalista nosił podczas wykonywania God Save The Queen podczas swojej ostatniej trasy koncertowej w 1986 roku. Uważa się, że jest ona wzorowana na koronie, którą król Karol III założy podczas swojej koronacji 6 maja. Oba kultowe przedmioty mają zostać sprzedane za 80 tys. funtów, czyli około 415 197 złotych.

fot. dom aukcyjny Sotheby’s

Słynna przyjaciółka brytyjskiego gwiazdora wystawia na sprzedaż około 1500 przedmiotów zmarłego. Niektóre rzeczy osobiste robią wrażenie. Chcesz założyć na głowę koronę, którą nosił Freddie Mercury? A może przeczesać wąsa tym samym grzebieniem, co on? Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →