fot. Associated Press

Elon Musk kupił Twittera. Muzyczny świat reaguje


26 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

25 kwietnia świat obiegła informacja, że Elon Musk zakupił Twittera. Jak zareagowali na to przedstawiciele świata muzyki?

Elon Musk kupuje Twittera

Najpierw miał zakupić udziały i wejść do zarządu Twittera. Później z tego pomysłu zrezygnowano, aby ostatecznie okazało się, że Elon Musk kupił platformę społecznościową. Miliarder wyłożył na stół czterdzieści cztery miliardy dolarów. Jak mogliśmy już zauważyć, Elon Musk zamierza prawdopodobnie skupić się w dużej mierze na wolności słowa.

Wolność słowa to fundament funkcjonującej demokracji, a Twitter to wirtualne forum miejskie, gdzie omawiane są sprawy kluczowe dla przyszłości ludzkości. Chcę także uczynić Twittera lepszym niż był kiedykolwiek. Zrobię to za pomocą ulepszania go w nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako otwarte źródło, eliminując spamujące boty i dokonując uwierzytelnienia wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać, aby uwolnić go wspólnie z firmą i użytkownikami.

– napisał Elon Musk w oświadczeniu

Miliarder dodał także, iż ma nadzieję, że nawet jego najzagorzalsi krytycy pozostaną na Twitterze, bo na tym polega wolność słowa.

Sprawdź także: Millie Bobby Brown o seksualizowaniu przez media

Muzycy komentują. Ciekawe, co na to Elon Musk

A jak na zakup Twittera zareagowali przedstawiciele świata muzyki? Oto kilka reakcji:

No cóż. Co teraz?

– krótko skomentował Questlove

Czy teraz otrzymamy w końcu możliwość edycji tweetów?

– pisze Kevin Jonas

Byłoby w sumie zajebiście, gdyby Musk kupił Twittera i po prostu go wyłączył…

– komentuje Ice-T

Dosyć ostro zareagował Geoff Barrow z Portishead. Muzyk nie przebierał w środkach i wyraził brak swojej sympatii do Elona Muska.

Cześć Elon, jesteś pizdą. I co teraz powiesz na wolność słowa?

Innym podejściem wykazała się Ellie Goulding, która zaapelowała, aby zignorować całą dramę i lepiej skupić się na ważnych rzeczach. Artystka podlinkowała tweeta Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, który zwrócił uwagę na to, co trzeba robić, aby zapobiegać katastrofie klimatycznej.

25 kwietnia świat obiegła informacja, że Elon Musk zakupił Twittera. Jak zareagowali na to przedstawiciele świata muzyki? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Elon Musk kupuje Twittera Najpierw miał zakupić […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →