fot. Britta Pedersen

Elon Musk krytykuje serialowego „Władcę Pierścieni” od Amazona


06 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Elon Musk lubi sobie poddymić. Miliarder skrytykował na Twitterze nowy serial produkcji Amazon Studios – Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Elon Musk dolewa oliwy do ognia

Elon Musk lubi kontrowersyjne hot tejki i wiadomo to nie od dziś. Miliarder ma ciąg do podkręcania dram i tym razem dołączył do rzeszy internetowych purystów twórczości J.R.R. Tolkiena, przy okazji wymierzając pstryczka w nos swojemu rywalowi, Jeffowi Bezosowi. Musk skrytykował na Twitterze najnowszy serial Amazon StudiosWładca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Tolkien przewraca się w grobie.

Jak dotąd prawie każda męska postać jest tchórzem, fiutem albo tym i tym. Tylko Galadriela jest odważna, inteligentna i miła

– napisał Elon Musk.

Warto dodać, że zarówno SpaceX Elona Muska, jak i Blue Origin Jeffa Bezosa realizują dwie, niezależne od siebie misje kosmiczne, a obaj panowie w ostatnich latach byli najbogatszymi ludźmi na świecie.

Co krytykuje Elon Musk?

Pierwszy z pięciu zaplanowanych sezonów serialowego Władcy Pierścieni już trwa. Przed nami jeszcze sześć odcinków. Akcja produkcji Amazon Studios została umiejscowiona w Drugiej Erze Śródziemia, a więc na tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Widzowie zostali przeniesieni do czasów, gdy powstały wielkie moce, królestwa rosły do ​​chwały i popadały w ruinę, wątpliwi bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, groził, że pokryje świat ciemnością. Poczynając od czasów względnego spokoju, serial podąża za gronem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które konfrontują się ze złem, jakie zawitało do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów – Lindonu, po zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru i najdalsze zakątki mapy – te krainy i ci bohaterowie będą tworzyć spuścizny, które przetrwają długo po ich odejściu. W produkcji występują chociażby znani nam z Gry o Tron Robert Aramayo (jako młody Elrond) czy Joseph Mawle, zaś w roli młodej Galadrieli oglądamy Morfydd Clark.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – zobacz zwiastun

Elon Musk lubi sobie poddymić. Miliarder skrytykował na Twitterze nowy serial produkcji Amazon Studios – Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Elon Musk […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →