kadr ze zwiastuna „GTA 6”

„Ej GTA, musimy pogadać”. Joker z Florydy domaga się 2 mln dolarów od Rockstara


12 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Pojawienie się zwiastuna do GTA 6 było pozytywnym zaskoczeniem dla większości ludzi. Znalazł się jednak człowiek, którego ten trailer bardzo wkurzył.

Rekordowy zwiastun do GTA

Zwiastun do GTA 6 hula w najlepsze – pobił już kilka rekordów, trafiając już m.in. do Księgi rekordów Guinnessa. W zaledwie 24 godziny od premiery wykręcił 88 milionów wyświetleń. To najwięcej w historii platformy jeśli chodzi o produkcje nie związane z muzyką (czyli nie będące teledyskami). Obecnie, po 7 dniach, na liczniku są 142 miliony. Jednym z widzów był człowiek, którego wyglądem wyraźnie inspirowano się przy tworzeniu świata nowego GTA. Pojawia się on w 1 minucie i 5 sekundzie filmiku:

Mów mu „Joker”

Lawrence Sullivan zdobył „sławę” w 2017 r., kiedy policja z Miami aresztowała go za rzekome celowanie z broni do przejeżdżających samochodów. Dzięki swoim charakterystycznym tatuażom, także na twarzy, a także zielonym włosom, szybko zyskał w mediach pseudonim „Joker z Florydy”. Faktycznie – istnieje spore podobieństwo Sullivana do tej postaci z uniwersum DC, szczególnie w wersji granej przez Jareda Leto w Legionie samobójców, choć nie tylko:

Joker
Trzech „Jokerów”, od lewej: Heath Ledger, Lawrence Sullivan i Jared Leto

Sparodiowali go?

Sullivan uważa, że firma Rockstar games, czyli studio stojące za serią GTA, po prostu sparodiowało go w zwiastunie gry. Co więc robi się w takich sytuacjach, aby sprawiedliwości stało się zadość? Żąda się pieniędzy – i to sporych. Joker z Florydy chce miliona. Albo dwóch.

Wszyscy mówią, że mam halucynacje, że nie jestem żartownisiem z GTA 6, że kompletnie mi odbiło… Ale to ja, jestem postacią, która ich zainspirowała… GTA, musimy pogadać… Albo dacie mi milion albo dwa… Możecie się na mnie wkurzać GTA, Rockstar games. Ale Joker z Florydy nie da sobą pomiatać.

– powiedział Sullivan.

Obejrzyjcie poniższe nagranie z Jokerem z Florydy w roli głównej. Ma racje? Bo to, że był dla Rockstar Games inspiracją, jest niemal pewne – szczególnie, że takich zapożyczeń ze świata rzeczywistego było więcej. Odsyłamy TU.

Pojawienie się zwiastuna do GTA 6 było pozytywnym zaskoczeniem dla większości ludzi. Znalazł się jednak człowiek, którego ten trailer bardzo wkurzył. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →