kadr z filmu „Ósma mila”

Eminem mógł wystąpić w filmie na podstawie serii „Grand Theft Auto”


15 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Twórca gier komputerowych Kirk Ewing zdradził, że Eminem mógł zagrać główną rolę w ekranizacji serii Grand Theft Auto. Co poszło nie tak?

Eminem w Grand Theft Auto? Tak mogło być

O pomyśle ekranizacji serii Grand Theft Auto mówi się od lat. Twórca gier Kirk Ewing, który jest bliskim przyjacielem braci Sama i Dana Houserów, współzałożycieli Rockstar Games i współtwórców serii GTA, wyjawił, że był moment, kiedy propozycja zrealizowania filmu leżała dosłownie na stole. Miało to miejsce na początku XXI wieku, po premierze Grand Theft Auto III. Główną rolę w obrazie miał zagrać będący wówczas na fali wznoszącej Eminem, który w roku 2000 wydał swój trzeci studyjny krążek – The Marsahll Mathers LP – oraz był świeżo po rozpoczęciu zdjęć do 8. Mili. Produkcję miał wyreżyserować twórca Top Guna czy Karmazynowego przypływu Tony Scott. Co poszło nie tak?

Pewnego razu udało mi się odnaleźć Sama Housera w jednym z hoteli. Przegadaliśmy chyba całą noc na temat możliwości zrealizowania filmu ekranizującego Grand Theft Auto. Było to tuż po premierze trójki. W tamtym momencie Sam był chyba jeszcze skłonny wejść w taki projekt. Potem jednak wydarzyła się pewna historia: pewnej nocy dostałem telefon od producenta z Los Angeles. Powiedział, że Eminem jest już przyklepany, za kamerą stanie Tony Scott, a na stole jest pięć milionów dolarów. Zadzwoniłem więc do Sama i przedstawiłem mu tę sytuację, a on odparł tylko: „Nie jesteśmy zainteresowani”. Nie rozmawiali już potem o filmie, bo zdali sobie sprawę, że marka, którą stworzyli, jest większa od każdego filmu, który mógł wtedy powstać

– zdradził Ewing w podcaście Bugzy Malone’s Grandest Game.

Eminem – The Real Slim Shady

Grand Theft Auto – synonim jakości

Seria Grand Theft Auto powstała w 1997 roku i składa się na nią obecnie siedem głównych produkcji. Ostatnia z nich, nosząca podtytuł V, ujrzała światło dzienne w 2013 roku. GTA jest serią z otwartym światem, gdzie gracz wykonuje główne misje fabularne oraz szereg zadań pobocznych, powiązanych zazwyczaj z działalnością przestępczą. Przez lata w GTA głosy podkładała masa gwiazd muzyki oraz kina. Wśród nich są między innymi Peter Fonda, Ray Liotta, Samuel L. Jackson, Axl Rose, Denis Hopper, Ice-T, Iggy Pop czy Burt Reynolds. Gry z marki sprzedały się w blisko czterystu milionach kopii, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się serii w historii gier komputerowych. Obecnie trwają prace nad jej kolejną odsłoną, jednak premiery możemy spodziewać się najwcześniej w 2024 lub 2025 roku.

Twórca gier komputerowych Kirk Ewing zdradził, że Eminem mógł zagrać główną rolę w ekranizacji serii Grand Theft Auto. Co poszło nie tak? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →