fot. materiały prasowe „GTA V"

Wyciek „GTA VI” był prawdziwy! Rockstar usuwa materiały z sieci


19 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wielki wyciek materiałów z gry Grand Theft Auto VI okazał się prawdziwy. Rockstar zainicjował działania mające na celu usunięcie treści z Internetu.

Wielki wyciek Rockstara

Wczoraj do graczy z całego świata dotarły wieści, na które wielu czekało od prawie dekady. GTA VI rzeczywiście powstaje, a w sieci pojawił się olbrzymi wyciek danych. W serwisie GTAForums użytkownik o nicku teapotuberhacker umieścił dziewięćdziesiąt nagrań z wczesnej wersji gry.

Zobacz: W GTA VI zagramy kobietą? Jeśli wierzyć przeciekom, tak będzie

Paczka, którą umieścił internauta, łącznie zajmowała prawie trzy i pół gigabajta danych. Według hakera filmy pochodzą ze Slacka pracowników studia Rockstar. Z materiałów jasno wynika, że stan gry daleki jest od finalnego, a wiele mechanik, dźwięków i innych zasobów zapożyczono z Grand Theft Auto V czy Red Dead Redemption 2. Jedną z najważniejszych informacji z całego przecieku jest fakt, że po raz pierwszy w historii serii deweloperzy stworzyli kobiecą, w pełni grywalną, postać, co potwierdza pogłoski z końcówki lipca tego roku. Potwierdziły się również pogłoski o settingu. GTA 6 rzeczywiście po raz kolejny zabierze nas do Vice City.

kobieta gta 6
źródło: kotaku.com

Udostępnione materiały to naprawdę GTA VI

Na początku podawano w wątpliwość autentyczność nagrań. Jason Schreier, pracownik agencji Bloomberg, skontaktował się ze źródłami w Rockstar Games, które wszystko potwierdziły.

Nie żeby było wiele wątpliwości, ale potwierdziłem wśród moich źródeł w Rockstarze, że ogromny wyciek GTA VI jest prawdziwy. (…) To jeden z największych przecieków w historii gier wideo i prawdziwy koszmar dla Rockstar Games.
Dla tych, którzy pytają: jest kilka powodów, dla których to koszmar dla Rockstara. Po pierwsze, na jakiś czas zakłóci to ich pracę. Może to również doprowadzić do ograniczenia elastyczności pracy z domu. Konsekwencje tego wycieku mogą nie być jasne jeszcze przez długi czas.

– napisał.

Rockstar reaguje na wyciek

Niedługo po wycieku Rockstar Games rozpoczął walkę z usunięciem materiałów. Z forum zniknął oryginalny wątek, usunięto filmy publikowane na YouTube, a nawet screenshoty rozsyłane między użytkownikami. Serwis gry-online.pl informuje także, że administratorzy forum zabronili publikacji kolejnych materiałów z GTA VI. Nadal możliwa jest jednak dyskusja na temat, jak kolejna odsłona kultowej serii może wyglądać.

Wielki wyciek materiałów z gry Grand Theft Auto VI okazał się prawdziwy. Rockstar zainicjował działania mające na celu usunięcie treści z Internetu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →