fot. materiały prasowe „GTA V"

Wyciek „GTA VI” był prawdziwy! Rockstar usuwa materiały z sieci


19 września 2022

Podziel się newsem:

Wielki wyciek materiałów z gry Grand Theft Auto VI okazał się prawdziwy. Rockstar zainicjował działania mające na celu usunięcie treści z Internetu.

Wielki wyciek Rockstara

Wczoraj do graczy z całego świata dotarły wieści, na które wielu czekało od prawie dekady. GTA VI rzeczywiście powstaje, a w sieci pojawił się olbrzymi wyciek danych. W serwisie GTAForums użytkownik o nicku teapotuberhacker umieścił dziewięćdziesiąt nagrań z wczesnej wersji gry.

Zobacz: W GTA VI zagramy kobietą? Jeśli wierzyć przeciekom, tak będzie

Paczka, którą umieścił internauta, łącznie zajmowała prawie trzy i pół gigabajta danych. Według hakera filmy pochodzą ze Slacka pracowników studia Rockstar. Z materiałów jasno wynika, że stan gry daleki jest od finalnego, a wiele mechanik, dźwięków i innych zasobów zapożyczono z Grand Theft Auto V czy Red Dead Redemption 2. Jedną z najważniejszych informacji z całego przecieku jest fakt, że po raz pierwszy w historii serii deweloperzy stworzyli kobiecą, w pełni grywalną, postać, co potwierdza pogłoski z końcówki lipca tego roku. Potwierdziły się również pogłoski o settingu. GTA 6 rzeczywiście po raz kolejny zabierze nas do Vice City.

kobieta gta 6
źródło: kotaku.com

Udostępnione materiały to naprawdę GTA VI

Na początku podawano w wątpliwość autentyczność nagrań. Jason Schreier, pracownik agencji Bloomberg, skontaktował się ze źródłami w Rockstar Games, które wszystko potwierdziły.

Nie żeby było wiele wątpliwości, ale potwierdziłem wśród moich źródeł w Rockstarze, że ogromny wyciek GTA VI jest prawdziwy. (…) To jeden z największych przecieków w historii gier wideo i prawdziwy koszmar dla Rockstar Games.
Dla tych, którzy pytają: jest kilka powodów, dla których to koszmar dla Rockstara. Po pierwsze, na jakiś czas zakłóci to ich pracę. Może to również doprowadzić do ograniczenia elastyczności pracy z domu. Konsekwencje tego wycieku mogą nie być jasne jeszcze przez długi czas.

– napisał.

Rockstar reaguje na wyciek

Niedługo po wycieku Rockstar Games rozpoczął walkę z usunięciem materiałów. Z forum zniknął oryginalny wątek, usunięto filmy publikowane na YouTube, a nawet screenshoty rozsyłane między użytkownikami. Serwis gry-online.pl informuje także, że administratorzy forum zabronili publikacji kolejnych materiałów z GTA VI. Nadal możliwa jest jednak dyskusja na temat, jak kolejna odsłona kultowej serii może wyglądać.

Wielki wyciek materiałów z gry Grand Theft Auto VI okazał się prawdziwy. Rockstar zainicjował działania mające na celu usunięcie treści z Internetu. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →