fot. Rockstar Games

Nareszcie jest – pojawił się trailer GTA 6!


05 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po długim oczekiwaniu fanów GTA, plotkach, domysłach i myleniu tropów, firma Rockstar Games wypuściła oficjalny zwiastun najnowszej odsłony serii, Grand Theft Auto VI.

10 lat czekania

Na szóstą część GTA musieliśmy czekać ponad dekadę – piątka ukazała się 17 września 2013 r. Gra pobiła masę rekordów, trafiając siedmiokrotnie do Księgi Rekordów Guinnessa. Do historii przeszła m.in. jako najlepiej sprzedająca się gra wideo w przedziale 24 godzin czy produkcja, która w najkrótszym czasie zarobiła miliard dolarów (zajęło jej to trzy dni). Dlatego właśnie od kilku lat gracze pytali o kolejną część, co pokazywały kolejne plotki i popularność wypływających co jakiś czas fejkowych trailerów.

GTA 6
fot. Rockstar Games

Był wyciek, jest trailer

I wreszcie jest! I to kilkanaście godzin wcześniej niż się spodziewaliśmy (doszło do wycieku, więc Rockstar musiał reagować). W sieci pojawił się więc zwiastun kolejnej odsłony Grand Theft Auto VI, kryminalno-sensacyjno-przygodowej gry dziejącej się w gigantycznym otwartym świecie. Oczekiwania były wysokie, zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i grafikę. Co nowego pokazuje GTA 6, czego nie było w poprzednich edycjach?

TikTok w GTA

Zwiastun, w którym słyszymy piosenkę Toma Petty’ego Love Is A Long Road, rozgrywa się w znanym dobrze fanom Vice City – choć mamy wrażenie, że tym razem zaglądamy do odrobinę innych lokacji niż poprzednio (są np. miejsca mocno stylizowane na Key West). Napady, porwania, aligatory, nocne życie i dużo chaosu – to wszystko widzimy w krótkim trailerze, który ujawnia też bohaterów: są nimi Jason i Lucia.

Nie widzimy tu samej rozgrywki, ta pojawi się zapewne w kolejnych zapowiedziach. Sporo tu natomiast nowych dla uniwersum GTA motywów, np. tiktokowo-instagramowych relacji za pomocą mediów społecznościowych oraz nagrań z kamer policyjnych i monitoringu. Ciekawie przedstawiają się też mieszkańcy miasta, NPC-ty, z którymi będziemy zapewne mieli okazję wchodzić w interakcję.

GTA 6
fot. Rockstar Games

Kiedy zagramy w GTA 6?

Na GTA 6 będziemy musieli chwilę poczekać – na końcu zwiastuna pojawia się data premiery, jednak ograniczona tylko do 2025 roku. Gra ma pojawić się na PlayStation 5 i Xbox Series X. Nie potwierdzono jeszcze wersji na PC.

Po długim oczekiwaniu fanów GTA, plotkach, domysłach i myleniu tropów, firma Rockstar Games wypuściła oficjalny zwiastun najnowszej odsłony serii, Grand Theft Auto VI. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →