fot. Warner Music

Dua Lipa z najwyższym wynikiem na Spotify w tej dekadzie


17 listopada 2021

Podziel się newsem:

Dua Lipa albumem Future Nostalgia uderzyła w bardzo czuły punkt i udowodniła, jak jakościowa może być muzyka pop. W ciągu prawie dwóch lat od premiery wciąż zbiera tego owoce. Jej płyta znów triumfuje na Spotify.

Dua Lipa – tak się robi pop

Future Nostalgia na streamingach ukazała się w marcu zeszłego roku i wciąż doskonale pamiętam lekkie zamieszanie, które nieco przykryło radość z tej premiery. Mówię oczywiście o wyciekach, które zaczęły krążyć po sieci i zmusiły Dua Lipę do wcześniejszego wydania albumu. Wątpię, by ktokolwiek szacował wtedy, że drugi album w karierze wokalistki stanie się tak ogromnym hitem. Singlowe utwory naturalnie szacowały zainteresowanie, lecz dopiero całość faktycznie i dosłownie zmiotła z planszy konkurencję.

Future Nostalgia okazała się jednym z tych albumów, które słucha się bez skipa. Każdy numer to perełka i mówię to już ze zdystansowanego punktu widzenia. Płytę katowałam przez cały 2020, nadal do niej wracam – choć debiut artystki wcale nie wzbudził we mnie tak intensywnych uczuć. Wokalistka za swój drugi krążek oczywiście otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Wokalny Album Pop, ale porozmawiajmy jeszcze o słuchalności – bo to ona daje wyniki.

Przeczytaj: Dua LipaMartin Garrix i Jessie Ware i inni wystąpią na Open’er Festival 2022

Dua Lipa Future Nostalgia Spotify
„Future Nostalgia” – okładka płyty

Pierwsze 7 miliardów w tej dekadzie

Album Future Nostalgia ma w tej chwili ponad 7 miliardów streamów na Spotify. Dużo? Bardzo dużo. Jednocześnie, jest to pierwszy album w tej dekadzie, który tego dokonał. Doszło tu do głosu wydanie reedycji FN – Future Nostalgia The Moonlight Edition oraz publikowanie kolejnych singli. Niemniej jednak, nie można Dua Lipie odmówić rozmachu. Artystka z całą pewnością ma co świętować!

Dua Lipa – Break My Heart (Official Video)

Wokalistka już wkrótce odwiedzi Polskę. Dua Lipa zagra na Open’er Festival 1 lipca 2022 roku. Nie zmniejsza to oczywiście nadziei na jej solowy koncert nad Wisłą, z szerszym przekrojem materiału niż na festiwalowym koncercie. Finger crossed!

Dua Lipa albumem Future Nostalgia uderzyła w bardzo czuły punkt i udowodniła, jak jakościowa może być muzyka pop. W ciągu prawie dwóch lat od premiery wciąż zbiera tego owoce. Jej płyta znów triumfuje na Spotify. Dua Lipa – tak się robi pop Future Nostalgia na streamingach ukazała się w marcu zeszłego roku i wciąż doskonale […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →