fot. Warner Music

Dua Lipa z najwyższym wynikiem na Spotify w tej dekadzie


17 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Dua Lipa albumem Future Nostalgia uderzyła w bardzo czuły punkt i udowodniła, jak jakościowa może być muzyka pop. W ciągu prawie dwóch lat od premiery wciąż zbiera tego owoce. Jej płyta znów triumfuje na Spotify.

Dua Lipa – tak się robi pop

Future Nostalgia na streamingach ukazała się w marcu zeszłego roku i wciąż doskonale pamiętam lekkie zamieszanie, które nieco przykryło radość z tej premiery. Mówię oczywiście o wyciekach, które zaczęły krążyć po sieci i zmusiły Dua Lipę do wcześniejszego wydania albumu. Wątpię, by ktokolwiek szacował wtedy, że drugi album w karierze wokalistki stanie się tak ogromnym hitem. Singlowe utwory naturalnie szacowały zainteresowanie, lecz dopiero całość faktycznie i dosłownie zmiotła z planszy konkurencję.

Future Nostalgia okazała się jednym z tych albumów, które słucha się bez skipa. Każdy numer to perełka i mówię to już ze zdystansowanego punktu widzenia. Płytę katowałam przez cały 2020, nadal do niej wracam – choć debiut artystki wcale nie wzbudził we mnie tak intensywnych uczuć. Wokalistka za swój drugi krążek oczywiście otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Wokalny Album Pop, ale porozmawiajmy jeszcze o słuchalności – bo to ona daje wyniki.

Przeczytaj: Dua LipaMartin Garrix i Jessie Ware i inni wystąpią na Open’er Festival 2022

Dua Lipa Future Nostalgia Spotify
“Future Nostalgia” – okładka płyty

Pierwsze 7 miliardów w tej dekadzie

Album Future Nostalgia ma w tej chwili ponad 7 miliardów streamów na Spotify. Dużo? Bardzo dużo. Jednocześnie, jest to pierwszy album w tej dekadzie, który tego dokonał. Doszło tu do głosu wydanie reedycji FN – Future Nostalgia The Moonlight Edition oraz publikowanie kolejnych singli. Niemniej jednak, nie można Dua Lipie odmówić rozmachu. Artystka z całą pewnością ma co świętować!

Dua Lipa – Break My Heart (Official Video)

Wokalistka już wkrótce odwiedzi Polskę. Dua Lipa zagra na Open’er Festival 1 lipca 2022 roku. Nie zmniejsza to oczywiście nadziei na jej solowy koncert nad Wisłą, z szerszym przekrojem materiału niż na festiwalowym koncercie. Finger crossed!

Dua Lipa albumem Future Nostalgia uderzyła w bardzo czuły punkt i udowodniła, jak jakościowa może być muzyka pop. W ciągu prawie dwóch lat od premiery wciąż zbiera tego owoce. Jej płyta znów triumfuje na Spotify. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →