Domowe Rytmy z… Blauką #zostańwdomu


16 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

By zachęcić Was do zostania w domu, przedstawiamy nowy cykl - Domowe Rytmy. Dowiedzcie się, co w zaciszu własnych czterech ścian porabiają nasi goście. Jakie są ich ulubione miejsca odpoczynku i zwyczaje? Czego najczęściej lubią słuchać i co jeść? Czyje płyty polecają, by przetrwać ten czas? Dziś swoimi odpowiedziami dzieli się Blauka!

Domowe Rytmy, czyli artyści w zaciszu własnego domu

Cykl ten ma na celu uświadomić Was jak ważne jest pozostanie w domu w tym wyjątkowym czasie. Im poważniej to potraktujemy, tym więcej korzyści dla spokoju i zdrowia nas samych, naszych bliskich oraz pozostałych osób. Dzięki wspólnemu działaniu, uda nam się przezwyciężyć zagrożenie i szybciej wrócić do tego, co wszyscy uwielbiamy – spotkań w ulubionych miejscach i czerpania radości z muzyki na żywo w klubach, na koncertach czy festiwalach. Tymczasem #zostańwdomu i przeczytaj, co w tym czasie porabia… Duet Blauka!

Blauka Domowe Rytmy

Do cyklu, który ukazywać będzie się na muno.pl i Rytmy.pl, zapraszamy polskich artystów. Odpowiedzi na pytania udzielili nam już m.in. Rosalie., Justyna Święs, Novika, Kasia Lins i Kuba Kawalec.

Domowe Rytmy #5: Blauka

Blauka to duet tworzony przez wokalistkę Georginę Tarasiuk oraz muzyka – Piotra Lewańczyka. Oboje na scenie są już od wielu lat, jednak to dopiero Blauka okazała się być projektem, który wyraża ich w pełni. Zadebiutowali w 2019 roku albumem Miniatura, który mimo że jest dość mocno osadzony w klimacie vintage, wprowadził na polski rynek wiele świeżości. Blauka udowodniła tym samym, że nie trzeba iść wraz z nurtem trendów, aby zaistnieć na scenie.


Co najczęściej porabiacie w domu? Odpoczynek, praca czy coś innego?

Blauka: Dom, a w zasadzie mieszkanie, jest dla nas przestrzenią wielofunkcyjną, zmieniającą się w zależności od aktualnych potrzeb. W trakcie pracy nad albumem Miniatura był głównie naszą pracownią muzyczną, miejscem twórczym. Podczas procesu wydawniczego stał się pełnoprawnym home-office – i to jeszcze zanim ten zwrot stał się rzeczywistością większości z nas! Natomiast po premierze płyty nasze mieszkanie stało się wszystkim po trochu – z naciskiem na odpoczynek po weekendowych trasach i koncertach, na który po dłuższym czasie mogliśmy sobie pozwolić.

Ulubione miejsce w domu/mieszkaniu?

Blauka: Ten kto nas bacznie obserwuje wie, że mieszkamy na dość małym metrażu. 36m2 nie pozostawia zbyt wiele wyboru!

Najlepiej odpoczywamy w… (np. w wannie, na kanapie, na balkonie, na tarasie, itd.)

Blauka: Łóżko jest naszą przestrzenią wypoczynkową. Spełnia wiele zadań. Seanse filmowe, słuchanie muzyki, czytanie książek. Natomiast sen na nim może być traktowany dwojako… Piotr odkrył, że kładąc się w poprzek łóżka jest trochę jak na kanapie – nie za wygodnie, ale w sam raz na popołudniowe drzemki. :D

Przedmiot, z którego najczęściej lubicie korzystać?

Blauka: Nie będziemy kłamać, jak powiemy że komputer jest naszym “centrum sterowania wszechświatem”, z którego lubimy korzystać i korzystamy często. W mieszkaniu nie mamy telewizora, ani radia, więc spełnia on wszystkie multimedialne aspekty życia: muzykę, informacje, filmy – a teraz również zaspokaja potrzebę kontaktu ze światem.

W domu czeka na nas… (ulubiona osoba, zwierzę, a może po prostu własne łóżko lub coś innego, czego Wam brakuje gdzieś indziej?)

Blauka: Nic na nas nie czeka… Wszystko w domu ma już raczej nas dosyć. :D Mamy jednak sporą nadzieję, że może coś oczekuje na zewnątrz? Teraz czekamy w domu.

Danie, które najchętniej przygotowujemy dla siebie lub gości…

Blauka: Od dłuższego czasu krążymy wokół rejonów wegetariańskich i jest w czym wybierać. Pozycją kulinarną, która wychodzi i sprawdza się zawsze jest makaron alla puttanesca, przetłumaczony wdzięcznie przez Martę Dymek jako “makaron niegrzecznej dziewczyny”. Po przepis, genezę potrawy, jak i dosłowne znaczenie odsyłamy w internety.

W naszym domu najczęściej gra… (artysta, zespół, gatunek, radio, itd.)

Blauka: Często serwujemy sobie miks naszych ulubionych artystów. Przekrój jest bardzo szeroki, ale z grubsza można podzielić go na dwie kategorie: teren znany i teren nieznany. Teren znany to taki, z którym mamy więź emocjonalną, jest sprawdzony i działa od razu, np. The Beatles, Pink Floyd, Fleetwood Mac, ale też i współczesne zespoły – The Lemon Twigs, Boy Pablo, Parcels. Teren nieznany to często zagadka i loteria, ale jest parę perełek, które cały czas odkrywamy: Sunflower Bean, Andy Shauf, Alexandra Savior. Zrobiliśmy na Spotify swoją playlistę pod nazwą Blauka przedstawia: Oficjalny Certyfikat Jakości, na której umieszczamy starannie wyselekcjonowaną muzykę, którą często u nas słychać.

Trzy utwory, sety lub płyty, dzięki którym przetrwamy bez wychodzenia z domu…

Blauka: Biorąc pytanie zupełnie dosłownie, już niedługo będziemy musieli nadrobić znaczną część dyskografii obejmującej tzw. gatunek “odgłosów natury”. :D Przypomnienie sobie szumu drzew w lesie, fal nad morzem, odgłosów ptaków i zwierząt już niedługo może być całkiem przydatne. Damy znać jak znajdziemy jakiś dobry album!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.