Blauka – premiera debiutanckiego albumu „Miniatura” [odsłuch]


27 września 2019

Podziel się newsem:

Dziś swoją premierę miał debiutancki album zespołu Blauka, zatytułowany Miniatura. Znalazły się na nim dobrze już znane single: Figle Zuchwałe, Zawzięcie i Fantazmat. Posłuchajcie.

Blauka to zespół założony przez autorkę tekstów i muzyki Georginę Tarasiuk oraz basistę i producenta muzycznego Piotra Lewańczyka. Ich debiutancki album Miniatura to zbiór dziesięciu utworów w duchu „retrospektywnego rocka rekreacyjnego” – jak określa swój styl sam zespół.

Są to piosenki nieoczywiste w brzmieniu i formie, opowiadające o marzeniach, ale i zwątpieniach dotykających nas wszystkich. Muzyka na płycie, będąca oderwaniem od współczesnego hałasu, jest przepełniona melodiami oraz stanowi rozwinięcie polskiej, klasycznej myśli muzycznej. Z kolei teksty piosenek pozwalają na spojrzenie z przymrużeniem oka na otaczającą nas rzeczywistość.

Miniatura zawiera wcześniej wydane, bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy single – Figle Zuchwałe, Zawzięcie i Fantazmat. Do każdego z nich powstały teledyski, które zostały zauważone i docenione na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Blauka – Zawzięcie

Za oprawę graficzną płyty odpowiada ilustratorka Natalia Trochowska.

Blauka – Miniatura – tracklista

blauka - miniatura
  1. Amerykański Sen
  2. Figle Zuchwałe
  3. Błękitna
  4. Polana
  5. Zawzięcie
  6. Haj
  7. Fantazmat
  8. Domek na plaży
  9. Dobry Widok
  10. Miniatura

Blauka – koncert premierowy

Materiału z płyty będzie można posłuchać na żywo podczas premierowego koncertu, który odbędzie się już dziś o godzinie 20:00 w warszawskiej Miłości. Wpadajcie!

Dziś swoją premierę miał debiutancki album zespołu Blauka, zatytułowany Miniatura. Znalazły się na nim dobrze już znane single: Figle Zuchwałe, Zawzięcie i Fantazmat. Posłuchajcie. Blauka to zespół założony przez autorkę tekstów i muzyki Georginę Tarasiuk oraz basistę i producenta muzycznego Piotra Lewańczyka. Ich debiutancki album Miniatura to zbiór dziesięciu utworów w duchu „retrospektywnego rocka rekreacyjnego” […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Blauka w Poznaniu | 14.12.2019

Biletomat.pl
od 30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →