Blauka – premiera debiutanckiego albumu “Miniatura” [odsłuch]


27 września 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Dziś swoją premierę miał debiutancki album zespołu Blauka, zatytułowany Miniatura. Znalazły się na nim dobrze już znane single: Figle Zuchwałe, Zawzięcie i Fantazmat. Posłuchajcie.

Blauka to zespół założony przez autorkę tekstów i muzyki Georginę Tarasiuk oraz basistę i producenta muzycznego Piotra Lewańczyka. Ich debiutancki album Miniatura to zbiór dziesięciu utworów w duchu “retrospektywnego rocka rekreacyjnego” – jak określa swój styl sam zespół.

Są to piosenki nieoczywiste w brzmieniu i formie, opowiadające o marzeniach, ale i zwątpieniach dotykających nas wszystkich. Muzyka na płycie, będąca oderwaniem od współczesnego hałasu, jest przepełniona melodiami oraz stanowi rozwinięcie polskiej, klasycznej myśli muzycznej. Z kolei teksty piosenek pozwalają na spojrzenie z przymrużeniem oka na otaczającą nas rzeczywistość.

Miniatura zawiera wcześniej wydane, bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy single – Figle Zuchwałe, Zawzięcie i Fantazmat. Do każdego z nich powstały teledyski, które zostały zauważone i docenione na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Blauka – Zawzięcie

Za oprawę graficzną płyty odpowiada ilustratorka Natalia Trochowska.

Blauka – Miniatura – tracklista

blauka - miniatura
  1. Amerykański Sen
  2. Figle Zuchwałe
  3. Błękitna
  4. Polana
  5. Zawzięcie
  6. Haj
  7. Fantazmat
  8. Domek na plaży
  9. Dobry Widok
  10. Miniatura

Blauka – koncert premierowy

Materiału z płyty będzie można posłuchać na żywo podczas premierowego koncertu, który odbędzie się już dziś o godzinie 20:00 w warszawskiej Miłości. Wpadajcie!

Dziś swoją premierę miał debiutancki album zespołu Blauka, zatytułowany Miniatura. Znalazły się na nim dobrze już znane single: Figle Zuchwałe, Zawzięcie i Fantazmat. Posłuchajcie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →