Rich Furry/GettyImages

Doja Cat z 22 nowymi wyróżnieniami sprzedażowymi. Artystka po raz kolejny zostaje rekordzistką damskiego rapu

Obserwuj nas na instagramie:

Doja Cat ma teraz prawie największą liczbę platynowych singli spośród wszystkich raperek. Konkurować z nią może jedynie Nicki Minaj. Sprawdź szczegóły.

Doja Cat – kolekcjonerka złota i platyny

Recording Industry Association of America przyznało nowe wyróżnienia sprzedażowe. Ostatnie dwa albumy Doji CatHot Pink oraz Planet Her – są od teraz oficjalnie platynowymi płytami. Krążek Amala z 2018 otrzymał status złota. Platyną pokrył się również szereg singli raperki – w tym Juicy, Need To Know, Ain’t Sh*t, Rules, Get Into It (Yuh), Woman, Cyber Sex, Candy, You Right, Like That, Tia Tamera. Warto zaznaczyć, że kawałek Say So uzyskał status pięciokrotnej platyny, natomiast Kiss Me More – poczwórnej. Doja Cat dostała również sześć złotych wyróżnień za piosenki I Don’t Do Drugs, Freak, Amala, Bottom Bitch, So High i Mooo!.

Ostatnie ruchy raperki

W najnowszym wywiadzie dla magazynu Elle Doja Cat uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie swoich planów na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że jest w trakcie prac nad nowym albumem i że będzie on mocno hip-hopowy. Artystka odniosła się do zarzutów, jakoby była bardziej gwiazdą pop niż raperką.

Rapowałam od samego początku mojej kariery. Prawdziwi fani o tym wiedzą. Na początku śpiewanie nie wychodziło mi zbyt dobrze, dopiero z czasem zaczęłam się w tym czuć bardziej pewnie. Używam swojego wokalu jako narzędzia do kreowania słów i nie przejmuję się zdaniem ludzi, którzy uważają, że nie potrafię rapować.

Gdy artysta bierze na warsztat styl, który wykracza poza hip-hopowe ramy i miksuje go z muzyką rap – właśnie wtedy powstaje coś nowego i inspirującego. To jest właśnie ten paradoks.

doja cat
Doja Cat, fot. Mauricio Santana/Getty Images

Przeczytaj także: Nowy singiel Nicki Minaj wykręcił lepsze wyniki sprzedażowe niż jego siedmiu konkurentów razem wziętych

Doja Cat ma teraz prawie największą liczbę platynowych singli spośród wszystkich raperek. Konkurować z nią może jedynie Nicki Minaj. Sprawdź szczegóły. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Doja Cat – kolekcjonerka złota i platyny Recording Industry Association […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →