fot. materiały prasowe

„Diuna” – zawalcz o planetę Arrakis. Powstaje gra komputerowa


10 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Po zwojowaniu kin oraz podbiciu serc miłośnikom filmów science-fiction (i nie tylko) Diuna przeniesie się na ekrany komputerów. Podczas Game Awards 2021 zaprezentowano oficjalny trailer gry Dune Spice Wars.

Diuna – filmowy hit przekuty w grę

To już chyba zasada filmowych superprodukcji, że prędzej czy później trafiają do fanów w postaci gier komputerowych opartych na znanej fabule lub korzystających z dobrodziejstw świata już przedstawionego. Nie inaczej będzie w przypadku Diuny. Prace nad wersją na PC już trwają, a podczas Game Awards 2021 przedstawiono oficjalny trailer produkcji.

Tegoroczna wyczekiwana adaptacja Denisa Villeneuve’a była oczywiście ledwie przedsmakiem. Przedstawiona na ekranie historia to dosłownie naparstek z materiału źródłowego. Reżyserowi zarzucano rozwleczenie akcji i zbyt wolno rozwijającą się fabułę, lecz ten dwu i półgodzinny film to nade wszystko mistrzowskie operowanie obrazem i płynne, głębokie stopienie w jedno wrażeń audiowizualnych.

Gra jest jednak zapowiadano jako produkcja tworzona na podobieństwo książki. Nosi tytuł Dune Spice Wars i w trybie wczesnego dostępu ukaże się już w przyszłym roku. Data premiery pełnej wersji nie jest jeszcze znana.

Przeczytaj: „Diuna” – recenzja ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve’a

Diuna Spice Wars gra komputerowa

Wojna i strategia – Arrakis musi przetrwać

Gra została zapowiedziana jako strategia wojenno-ekonomiczna (czasu rzeczywistego z elementami 4X). Pracuje nad nią studio Shiro Games, znane z takich tytułów, jak Wartales oraz Northgard. Za wydanie gry odpowiada Funcom, znany choćby z The Longest Journey: Najdłuższa podróż, czy Conan Exiles.

Wraz z udostępnieniem wczesnego dostępu, gracze będą mogli przetestować rozgrywkę dla jednego gracza. Finalnie będzie dostępny tryb multiplayera oraz kampanii. W nowej Diunie udostępniono wybór różnych frakcji, co daje ogrom możliwości w poprowadzeniu rozgrywki.

Diuna Spice Wars gra komputerowa

Dune Spice Wars – Official Announcement Trailer | Game Awards 2021

Po zwojowaniu kin oraz podbiciu serc miłośnikom filmów science-fiction (i nie tylko) Diuna przeniesie się na ekrany komputerów. Podczas Game Awards 2021 zaprezentowano oficjalny trailer gry Dune Spice Wars. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →