„Diuna” z kolejnym, widowiskowym zwiastunem!


22 lipca 2021

Podziel się newsem:

W sieci ukazał się zwiastun „Diuna” – filmowego widowiska Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta o tym samym tytule!

Diuna, Atrydzi i melanż

Książkowa Diuna zadebiutowała w 1965 roku i do dziś uważana jest za klasyczną pozycję science fiction. Sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy, co jest absolutnym rekordem pod względem książek z tego gatunku. Sam Frank Herbert napisał pięć kolejnych tomów, które razem składają się na Kroniki Diuny. Kiedy Herbert zmarł, pałeczkę przejął po nim jego syn Brian, który do spółki z Kevinem Andersonem zaczął rozwijać uniwersum pod postacią prequeli czy komiksów.

Osadzona w dalekiej przyszłości saga opowiada losy rodu Atrydów, którzy otrzymują w lenno planetę Arrakis, gdzie znajdują się złoża melanżu – cennej substancji przedłużającej życie i wzmacniającej cechy psychiczne. Rządzący do tej pory Ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać planety w ręce swoich wrogów, bo kto nią włada, ten trzyma w garści cały wszechświat.

Diuna była już w przeszłości ekranizowana. W 1984 roku ukazał się film Davida Lyncha z debiutującym Kylem MacLachlanem w roli Paula Atrydy. Film zebrał raczej negatywne recenzje i nawet nie zwrócił kosztów produkcji. Rok 2000 przyniósł z kolei trzyodcinkowy miniserial, a trzy lata później ukazała się jego kontynuacja. Obie produkcje zostały przyjęte o wiele lepiej niż pierwszy aktorski film. Teraz za Diunę zabrał się kanadyjski reżyser Denis Villeneuve, którego można kojarzyć chociażby z Sicario czy Blade Runnera 2049.

„Diuna” z kolejnym, widowiskowym zwiastunem!

Film Villeneuve’a ma zekranizować pół pierwszego tomu, więc możemy chyba wybiec już w przyszłość i liczyć na kolejne odsłony. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się między innymi Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin, Stellan Skarsgård oraz Zendaya. Film był już przekładany, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu będziemy mogli go zobaczyć! Wsiadamy zatem do hype traina, zapinamy pasy i czekamy, bo premiera 15 października, a przed Wami emocjonujący, ponad trzyminutowy zwiastun!

W sieci ukazał się zwiastun „Diuna” – filmowego widowiska Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta o tym samym tytule! Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. […]

Kup bilet otwarty na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →