„Diuna” z kolejnym, widowiskowym zwiastunem!


22 lipca 2021

Podziel się newsem:

W sieci ukazał się zwiastun „Diuna” – filmowego widowiska Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta o tym samym tytule!

Diuna, Atrydzi i melanż

Książkowa Diuna zadebiutowała w 1965 roku i do dziś uważana jest za klasyczną pozycję science fiction. Sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy, co jest absolutnym rekordem pod względem książek z tego gatunku. Sam Frank Herbert napisał pięć kolejnych tomów, które razem składają się na Kroniki Diuny. Kiedy Herbert zmarł, pałeczkę przejął po nim jego syn Brian, który do spółki z Kevinem Andersonem zaczął rozwijać uniwersum pod postacią prequeli czy komiksów.

Osadzona w dalekiej przyszłości saga opowiada losy rodu Atrydów, którzy otrzymują w lenno planetę Arrakis, gdzie znajdują się złoża melanżu – cennej substancji przedłużającej życie i wzmacniającej cechy psychiczne. Rządzący do tej pory Ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać planety w ręce swoich wrogów, bo kto nią włada, ten trzyma w garści cały wszechświat.

Diuna była już w przeszłości ekranizowana. W 1984 roku ukazał się film Davida Lyncha z debiutującym Kylem MacLachlanem w roli Paula Atrydy. Film zebrał raczej negatywne recenzje i nawet nie zwrócił kosztów produkcji. Rok 2000 przyniósł z kolei trzyodcinkowy miniserial, a trzy lata później ukazała się jego kontynuacja. Obie produkcje zostały przyjęte o wiele lepiej niż pierwszy aktorski film. Teraz za Diunę zabrał się kanadyjski reżyser Denis Villeneuve, którego można kojarzyć chociażby z Sicario czy Blade Runnera 2049.

„Diuna” z kolejnym, widowiskowym zwiastunem!

Film Villeneuve’a ma zekranizować pół pierwszego tomu, więc możemy chyba wybiec już w przyszłość i liczyć na kolejne odsłony. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się między innymi Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin, Stellan Skarsgård oraz Zendaya. Film był już przekładany, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu będziemy mogli go zobaczyć! Wsiadamy zatem do hype traina, zapinamy pasy i czekamy, bo premiera 15 października, a przed Wami emocjonujący, ponad trzyminutowy zwiastun!

W sieci ukazał się zwiastun „Diuna” – filmowego widowiska Denisa Villeneuve’a na podstawie powieści Franka Herberta o tym samym tytule! Diuna, Atrydzi i melanż Książkowa Diuna zadebiutowała w 1965 roku i do dziś uważana jest za klasyczną pozycję science fiction. Sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy, co jest absolutnym rekordem pod względem książek z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup bilet otwarty na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →